UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПАРЄ: вироки Сенцову і Кольченку суперечать вимогам щодо звільнення всіх полонених РФ

ПАРЄ настійно закликає російську владу дотримуватися своїх зобов'язань як держави-члена Ради Європи і звільнити всіх осіб, незаконно затриманих після анексії Криму.

Вироки суду Російської Федерації громадянам України Олегу Сенцову і Олександру Кольченку суперечать вимогам ПАРЄ щодо звільнення РФ всіх полонених, заявила президент ПАРЄ Анн Брассер.

У своїй заяві, оприлюдненій у вівторок на офіційному сайті ПАРЄ, Брассер висловила жаль з приводу винесених російським судом вироків Сенцову і Кольченку.

"Вироки Олегу Сенцову і Олександру Кольченку ... представляються явно надмірними і викликають занепокоєння щодо дотримання стандартів Європейської конвенції з прав людини у судових розглядах, особливо в контексті погіршення ситуації з правами людини в Криму після його незаконної анексії Російською Федерацією", - написала Брассер.

Вона нагадала, що в резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи 2063(2015) ПАРЄ закликала російську владу скасувати незаконну анексію Криму, а також звільнити всіх полонених, зокрема мирних жителів, в тому числі полонених, утримуваних на території Російської Федерації.

"Рішення суду знаходиться у явному протиріччі з цими вимогами. Тому я знову настійно закликаю російську владу виконувати свої зобов'язання як держави-члена Ради Європи і звільнити всіх осіб, незаконно затриманих після анексії Криму", - написала президент ПАРЄ.

Читайте також: Рада призначила місцеві вибори на 25 жовтня, долю Донбасу вирішить ЦВК

Повідомлялося, що ЄС розглядає вирок Сенцову як порушення міжнародного права.

25 серпня військовий суд у Ростові-на-Дону засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Українського режисера визнали винним у створенні терористичного угрупування і підготовці терактів у Криму. Активіста Олександра Кольченко визнали винним в участі у терористичному співтоваристві, співучасть у теракті і засудили до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму.

Варто відзначити, що звинувачення грунтувалися, головним чином, на свідченнях двох свідків. Перший, Геннадій Афанасьєв, в суді відмовився від обвинувальних показань у справі Сенцова і заявив про тортури ФСБ. Інший ключовий свідок, Олексій Чирній, від попередніх свідчень не відмовився, однак відмовився дати додаткові показання.

У відповідь на вирок російського суду Сенцов і Кольченко заспівали гімн України. Потім вони крикнули "Слава Україні!". У залі суду деякі із присутніх відповіли: "Героям слава!.