UA / RU
Підтримати ZN.ua

Отруєння чадним газом: як від нього уберегтися

У МОЗ дали низку рекомендацій.

Через військову агресію Росії в Україні тривають бойові дії та ракетні удари. Українці змушені готуватися до зими та облаштовувати власні будинки генераторами, пічками та іншими нагрівальними приладами.

Під час користування цими приладами може виділятися чадний газ. Він не має кольору, запаху чи смаку, тому його неможливо ідентифікувати без спеціальних приладів, але він може бути смертельним для людини і впливає організм навіть у невеликих концентраціях. Фахівці Міністерства охорони здоров'я дали рекомендації, як можна уберегтися від отруєння чадним газом.

При роботі яких приладів може виділятися чадний газ

Чадний газ виділяється під час роботи:

Читайте також: На зв'язку: шість способів зарядити телефон без світла

Головні симптоми отруєння чадним газом

Від об'єму та часу, впродовж якого людина вдихає чадний газ, залежить ступінь отруєння та симптоматика. У МОЗ пояснили, що велике значення має концентрація газу в повітрі. Вдихання чадного газу навіть у невеликих концентраціях, але протягом тривалого часу, може мати серйозні наслідки для здоров’я.

У МОЗ зазначили, що поширеними симптомами впливу чадного газу є:

Гіпоксія (сильний дефіцит кисню) внаслідок гострого отруєння чадним газом може навіть призвести до незворотних пошкоджень мозку або серця.

Якщо ж ви відчуваєте подібні симптоми і підозрюєте, що причиною їх може бути чадний газ, перш за все, — вимкніть усі прилади, крім електричних, та відкрийте вікна, щоби впустити в приміщення повітря. Необхідно викликати аварійну газову службу за номером 104.

Читайте також: Економія на генераторах: Данілов назвав ефективне рішення енергетичної кризи

Як уберегтися від отруєння чадним газом

Фахівці МОЗ дали наступні поради:

Раніше у Держмитслужбі дали роз'яснення, як завезти генератор в Україну та скільки мита доведеться сплатити. Фахівці пояснили правила декларування та оподаткування генераторів при переміщенні таких товарів через митний кордон України.