UA / RU
Підтримати ZN.ua

Освітній омбудсмен пояснив, за якої умови російську мову можуть викладати в школах

Для багатьох російська мова залишається рідною, попри те, що це мова країни-агресора.

В Україні все частіше з’являються пропозиції не набирати класи з вивчення російської мови, а Міносвіти пообіцяло оцінити необхідність вивчення російської літератури в школах. Однак у деяких випадках російську мову будуть викладати в українських закладах освіти, пояснив освітній омбудсмен Сергій Горбачов він під час прямого ефіру «Година запитань». Він назвав умови, за яких російську мову можна вивчати у школі.

«У кожної людини є право вивчати рідну мову, а для багатьох російська мова залишається рідною, незважаючи на те що це мова країни агресора, і тому тут треба йти за чинним законодавством», – зазначає Горбачов.

За його словами, якщо у класі всі батьки згодні, що до навчальних планів треба включити російську мову як предмет варіативної складової, тоді цей предмет можуть викладати.

Однак, як уточнює Горбачов, якщо викладання російської мови підтримують не всі батьки у класі, тоді діти не вивчатимуть цей предмет.

«Якщо ми погоджуємося на викладання російської мови, кожен урок має починатися словами: «Россия – страна-агрессор. Путин – военный преступник. Россия виновна в геноциде украинского народа». От на таких умовах можна вивчати цю мову», - наголосив освітній омбудсмен.

На думку Горбачова, найкращий варіант для вчителів російської мови — оголосити простій, а сам предмет варто замінити на англійську мову, математику чи історію України у навчальних планах на наступний рік.

Читайте також: Як, зважаючи на війну в Україні, видаватимуть атестати та дипломи

Раніше також повідомлялося, що робоча група Міносвіти оцінить необхідність вивчення російської літератури в українських школах у межах курсу «Світова література». Про це заявив міністр освіти Сергій Шкарлет.

За словами Шкарлета, робоча група «глибоко перегляне всі твори», які раніше рекомендували в межах курсу, і критично підійде до змісту предмету навіть у вибіркових творах.