Освітній омбудсмен Сергій Горбачов розкритикував проєкт типової освітньої програми для 5-9 класів, бо він порушує права учнів.
«Проєкт типової освітньої програми для 5-9 класів містить суттєві ризики для здоров’я дітей та автономії школи», - пише Горбачов у Facebook.
Він звернувся до Міністерства освіти і науки з листом, де просить не затверджувати проєкт програми, а доопрацювати його. Головні зауваження:
- неприпустиме перевантаження учнів 10-15 років (з урахуванням домашніх завдань робочий день у підлітків триватиме більше, ніж у дорослих);
- наступ на автономію школи (брак годин для поглибленого вивчення окремих предметів і курсів позбавляє заклади освіти можливості формувати гнучку освітню програму під потреби учнів).
Омбудсмен вимагає від МОН продовжити термін громадського обговорення проєкту програми до 26 лютого і оприлюднити пропозиції, які надходили у відомство за цей час, а також опрацювати внесені пропозиції і дати аргументовані відповіді .
ПРОЄКТ ТИПОВОЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ ДЛЯ 5-9 КЛАСІВ МІСТИТЬ СУТТЄВІ РИЗИКИ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ ТА АВТОНОМІЇ ШКОЛИ Два...
Опубликовано Освітній омбудсмен Сергій Горбачов Четверг, 28 января 2021 г.
Освітня реформа «Нова українська школа» впритул наблизилася до старшої школи: ті, хто три роки тому пішов у 1-й клас НУШ, за рік стануть п’ятикласниками. Отже, потрібен новий навчальний план.
Від типової програми прямо залежать і навантаження учнів, і свобода шкіл та вчителів, і те, чи зможуть учні обирати власну освітню траєкторію, яка проголошується однією з родзинок НУШ.
Про те, що пропонує проєкт Типового навчального плану для 5–9 класів, читайте у статті Володимира Онацького «Як навчатимуться старшокласники завтра» у ZN.UA.