UA / RU
Підтримати ZN.ua

Освіта в Україні: Кабмін готує стратегію розвитку на 10 років, а Зеленський обіцяє реформу

Країні катастрофічно не вистачає кваліфікованих кадрів, заявив глава держави.

Кабінет Міністрів працює над стратегією розвитку української вищої освіти на наступні 10 років і планом популяризації освіти в Україні серед іноземців.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу на форумі "Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрямки".

"Згідно з моїм указом уряд України готує стратегію розвитку вищої освіти на наступні 10 років, державну програму по відновленню і розвитку мережі студентських гуртожитків, а також план популяризації освіти в Україні серед іноземців", - зазначив президент.

Також Зеленський заявив, що одним з найважливіших напрямків у сфері освіти України у 2021 році є розвиток професійно-технічної освіти, оскільки країні катастрофічно не вистачає кваліфікованих кадрів.

"Важливим напрямком для України є професійно-технічна освіта. За ці роки про неї фактично забули. Можна сказати правду - її фактично зруйнували. У країні катастрофічно не вистачає кваліфікованих робітничих кадрів", - сказав він.

У державну програму оновлення, на думку Зеленського, повинні увійти будівництво мережі студентських гуртожитків.

Держава буде шукати механізми та засоби для того, щоб педагоги відчули престиж своєї професії, а молодь хотіла йти працювати до навчальних закладів, заявив гарант.

Читайте також: Шкільні канікули - 2021: Коли відпочиватимуть учні

"Я впевнений, що основою будь-якої успішної школи є, перш за все, вчителі. І в цьому році ми підвищили заробітні плати для педагогів. Але хочу підкреслити: зупинятися на цьому не можемо. Ми повинні й надалі шукати механізми та засоби для того, щоб педагоги відчули престиж своєї професії не просто на словах, а щоб молодь хотіла йти працювати до навчальних закладів", - сказав він.

Зеленський підкреслив, що влада України має намір змінити підхід, коли увага на сферу освіти звертали за залишковим принципом.

"Ми ремонтуємо і будуємо дитячі сади по всій країні. Я хочу, щоб у батьків не виникало питання, як влаштувати дитину до найближчого дитячого садочка. Крім доступності, дуже важливим завданням уряду є мотивація, а саме фінансова для всіх працівників дошкільної освіти. Також ми будуємо і відновлюємо сучасні школи в кожному регіоні України, це процес буде продовжуватися", - сказав він.

Кожна українська школа, на думку глави держави, повинна мати сучасну матеріально-технічну базу, якісного здорове харчування, доступ до інтернету, а також можливості для заняття учнів спортом та інклюзивної освіти.

Нагадаємо, при президенті України створять раду з розвитку загальної середньої освіти, заявив раніше Зеленський.

Він також заявив про готовність допомагати українським педагогам в реалізації всіх ініціатив і реформ для розвитку освіти в Україні.

Раніше освітній омбудсмен Сергій Горбачов розкритикував проєкт типової освітньої програми для 5-9 класів. Він заявив про те, що програма порушує права учнів. Горбачов звернувся до Міністерства освіти та науки з листом, і просить не затверджувати проєкт програми, а доопрацювати його.

Освітня реформа «Нова українська школа» впритул наблизилася до старшої школи: ті, хто три роки тому пішов в 1-й клас НУШ, через рік стануть п'ятикласниками. А значить потрібен новий навчальний план.

Від типової програми безпосередньо залежать і навантаження учнів, і свобода шкіл і вчителів, і те, чи зможуть учні вибирати свою освітню траєкторію, яка проголошується однією з родзинок НУШ.

Детальніше про те, що пропонує проєкт Типового навчального плану для 5-9 класів, читайте в статті Володимира Онацького «Як вчитися старшокласники завтра» в ZN.UA.