Через війну, яку розпочала Росія, в Україні стрімко зростає кількість людей с інвалідністю. Юристи «Право на захист» розповіли, як їм отримати засоби реабілітації.
Для цього їм потрібно звернутися у:
- Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);
- структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, сільських чи міських держадміністрацій;
- виконавчий орган за місцем проживання.
Також можна зареєструватися через електронний кабінет особи на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України перейшовши в «Електронний кабінет особи з інвалідністю» в розділі «Е-сервіси» й подати скани необхідних документів за зареєстрованим або фактичним місцем проживання, перебування особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи (в установленому Мінсоцполітики порядку).
Днем звернення за технічним й іншими засобами реабілітації вважається дата надходження заяви про взяття на облік разом із необхідними документами або подання останнього документа на запит органу соціального захисту населення.
Для взяття на облік до органу соціального захисту населення (ЦНАП) потрібно пред’явити (подати) визначені в Постанові Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року №321 документи особи з інвалідністю.
Порядок забезпечення технічними й іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю
- Після подання заяви до органу соціального захисту населення (ЦНАП) про забезпечення засобом реабілітації (виплату компенсації) та документів, її опрацьовують протягом трьох робочих днів.
- Особа з інвалідністю звертається до підприємства із заявкою про отримання індивідуальних засобів реабілітації.
- Передачу замовлення для виробництва індивідуального засобу реабілітації здійснюють після обов’язкового уточнення антропометричних даних (замірів тіла) особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи не пізніше ніж за 30 днів.
- Готовий індивідуальний засіб реабілітації видають після примірки, що підтверджується підписом особи з інвалідністю у замовленні та акті прийняття-передання робіт між підприємством та особою з інвалідністю. До кожного індивідуального засобу реабілітації підприємство видає інструкцію з експлуатації і талон на гарантійний ремонт.
Нагадаємо, які документи потрібні для встановлення інвалідності. Інвалідність як міра втрати здоров’я визначається шляхом експертного обстеження в органах медико-соціальної експертизи Міністерства охорони здоров’я України.