Один з учасників нападу на народного депутата від "Блоку Петра Порошенкf" Мустафу Найєма покинув межі України і полетів до Азербайджану в день скоєння злочину. Саме він, за даними слідства, завдав удар, зламавши щелепу політику, передає Hromadske.ua.
"Особа через дві години після бійки, а саме – в 19.38 30 квітня, перетнула державний кордон і літаком Київ-Баку залишила територію України", - повідомили в столичній прокуратурі.
У відомстві уточнили, що в момент втечі підозрюваного оперативно-слідча група ще працювала на місці події, а особа нападника ще не була встановлена.
"Тому завадити чи перешкодити його втечі було неможливо", - запевнили в прокуратурі.
Найєм, у свою чергу, звернув увагу на "дивацтва", які супроводжують розслідування злочину проти нього.
"Найдивніше відбувається з четвертим учасником події, що приїхав "на підписку", безпосередньо наносив удари і, судячи з усього, був старшим у цій групі. Адреси реєстрації поліції були відомі, самого хлопця вже ідентифікували й обіцяли знайти, але тільки що з'ясувалося, що він... зник і встиг відлетіти до Баку рейсом з Борисполя", - написала політик на своїй сторінці в Facebook ввечері у вівторок, 1 травня.
Він також здивувався, що поліція досі не знайшла автомобіль BMW, на якому приїхав зловмисник, який зламав щелепу депутату.
"Відео відстеження автомобіля у слідства немає, і воно не вимагалось. Крім цього, сам автомобіль був оголошений в розшук із великим запізненням", - уточнив депутат.
Крім того, потерпілий висловив незгоду з кваліфікацією дій затриманих підозрюваних, яких він впізнав.
"Їм повинні були оголосити підозру за двома статтями Кримінального кодексу – ст. 122 (умисне нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості) та ст. 296 (хуліганські дії). Зараз з незрозумілої мені причини затриманим висунуто підозру лише в хуліганстві, хоча, підкреслюю, – спочатку всі четверо проходили по 122-й, оскільки епізодів побиття було два, і участь у них брали кілька людей", - підкреслив Найєм.
За його словами, працівникам слідчих органів вже надходили пропозиції "зам'яти" справу, але висновки про причини того, що відбувається, робити зарано.
"Я знаю, що на кількох людей у різних структурах вже вийшли з пропозицією домовитися – справу зам'яти, відпустити хлопців і спустити на гальмах. Я щиро сподіваюся, що слідчі і прокуратура зараз грають на боці закону, а не на стороні тих, хто домовляється", - підсумував Найєм.
Нагадаємо, 30 квітня на народного депутата Мустафу Найєма напали троє осіб, трохи пізніше до них приєдналася ще одна. Приводом для нападу став дорожній конфлікт: політик не став пропускати позашляховик, який підрізав його в районі Бессарабського ринку. Медики діагностували в Найєма перелом щелепи і струс мозку. Депутата госпіталізували та прооперували.
У місті було оголошено план-перехоплення, і троє нападників були затримані по гарячих слідах. Двоє з них виявилися громадянами РФ, третій – громадянином України. Всі нападники – уродженці Чеченської Республіки РФ.
Затриманим вручили повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб). Дії четвертого підозрюваного, який сховався від слідства, кваліфіковані за ч. 2 ст. 296 і ч. 1 ст. 122 (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу.