UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОРДЛО можуть отримати "спецстатус" у разі виборів за міжнародними стандартами – Райхель

Посол наголосив, що позиція Заходу залишається незмінною - Крим і Донбас – це територія України.

Місцеві вибори на окупованих територіях Донецької та Луганської областей мають відбутися під контролем та за сприянням міжнародних спостерігачів ОБСЄ і лише після цього ОРДЛО можуть отримати "спеціальний статус", заявив посол Німеччини в Україні Ернст Райхель.

"Ця формула ("формула Штайнмаєра" - ред.) передбачає, що місцеві вибори відбудуться під контролем і за сприяння ОБСЄ. Потім ОБСЄ має підтвердити, що вибори відповідали міжнародним стандартам. Якщо ОБСЄ це підтвердить, тоді набуває чинності законодавство про "спеціальний статус". Якщо ні – в такому разі, не набуде, для цієї території не буде ніякого "спеціального статусу", – сказав Райхель в ефірі "Радіо Свобода".

Посол ще раз наголосив, що позиція Заходу залишається незмінною - Крим і Донбас – це територія України, але зараз йде пошук рішення, як українській уряд може відновити контроль над усією її територією.

Райхель також додав, що залишається актуальним питання послідовності кроків у реалізації Мінських домовленостей.

"Важливим є питання послідовності кроків. Тут теж триває дискусія. Не погоджено – і навряд чи буде погоджено – що Україна відновлює контроль (над кордоном – ред.) і тільки потім відбуваються вибори", – сказав він.

На чергових переговорах у Мінську 9 листопада Україна ще раз визначила свою позицію: вибори на непідконтрольній Україні частині Донбасу можуть пройти тільки за українським законодавством, повідомила Дарка Оліфер, прес-секретар Леоніда Кучми, який є представником від України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Раніше повідомлялося, що на окупованих територіях Донецької та Луганської областей бойовики "ДНР-ЛНР" відклали проведення виборів у місцеві "ради", які були призначені на 6 листопада 2016 року.

Нагадаємо, що українська сторона розглядає проведення так званих "праймеріз", які відбулися 2 вересня, організованих на окупованих територіях України керівництвом "ЛНР-ДНР", як чергову спробу зриву Мінського мирного процесу.

За даними групи ІС, "керівництво ДНР" активізувало роботу на переконання російських "кураторів" у необхідності проведення термінових "парламентських виборів в ДНР", спекулюючи на "зірваних державних переворотах" в "республіках.