UA / RU
Підтримати ZN.ua

#OrangetheWorld: ЄС та Рада Європи закликають Україну посилити систему запобіжних заходів та реагування на домашнє насильство

Проблема ще більше загострилась під час пандемії COVID-19

Представництво Європейського Союзу, Консультативна місія ЄС та Офіс Ради Європи в Україні закликали владу нашої країни імплементувати усі положення чинного законодавства, посилити систему запобіжних заходів та реагування на домашнє насильство, посилити нарощування потенціалу з даних питань та припинити негативне ставлення до згаданих питань серед представників влади.

Домашнє насильство – найпоширеніший вид ґендерно зумовленого насильства та найбільш поширена форма порушення прав жінок в Україні. Воно має нищівні фізичні та психічні наслідки для жінок, сімей та громад. 

“На жаль, воно часто залишається невидимим та замовчаним через відчуття сорому чи, навіть, терпимості до насильства. Ситуація ще більше загострилась під час пандемії COVID-19 – у деяких регіонах кількість випадків насильства стрімко зросла”, - йдеться у спільні заяві.

Наголошується, що криміналізація домашнього насильства у 2017 році змінила ситуацію в Україні, та навіть попри те, що вже реалізовано на політичному рівні, багато чого ще можна зробити.

У представництві ЄС, Консультативній місії ЄС та Офісі Ради Європи в Україні закликають виділити додаткове фінансування для притулків для жертв домашнього насильства, а також розробити та фінансувати програм для правопорушників. 

“Тож надзвичайно важливо вести просвітницьку діяльність та кидати виклик ґендерним стереотипам, сексизму та нерівності, які часто є першопричиною ґендерно зумовленого насильства”, - йдеться у заяві. “Понад усе ми віримо, що прийняття Конвенції Ради Європи про запобігання насильству проти жінок та домашньому насильству (так званої «Стамбульської Конвенції») пришвидшить імплементацію українського законодавства. Конвенція залишається найбільш ґрунтовним документом щодо такого серйозного порушення прав людини”.

У ЄС стоять на припиненні насильства проти жінок та закликають Україну об’єднуватися щодо цього питання, що разом припинити ґендерно зумовлене насильство й стати на сторону тих, хто пережив це.

Залишається здогадуватися, скільки винуватців злочинів залишаються без покарання, а жертв - без шансів на відшкодування шкоди. Детальніше читайте в статті Олени Подолян "Союз насильства і системи" для ZN.UA.