Служба безпеки України опублікувала список священників Української православної церкви (Московського патріархату) та пов’язаних із нею осіб, які потрапили під санкції Ради національної безпеки і оборони.
До списку потрапили:
- Вадим Новинський – колишній депутат, клірик УПЦ;
- Петро Лебідь – митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври;
- Ростислав Швець – митрополит Симферопольський і Кримський Лазар;
- Володимир Удовенко – митрополит Феодосійський і Керченський Платон;
- В’ячеслав Опанасенко – єпископ Коктебельский Агафон;
- Олександр Овсянніков – єпископ Джанкойський і Роздольненський Олексій;
- Костянтин Чернишов – єпископ Бахчисарайський Калленік;
- Олександр Таранов – архієпископ Ровеньківський і Свердловський Аркадій;
- Олег Іванов – колишній митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей;
- Олексій Масленіков – колишній митрополит Роменський і Буринський Iосиф.
Більшість із них наразі перебувають на тимчасово окупованих територіях України або за кордоном. Фігурантів списку обвинувачують у тому, що вони пропонували приєднати очолювані єпархії до РПЦ, погодились на співпрацю з окупантами, просувають проросійські наративи та виправдовують військову агресію Росії в Україні.
Санкції діятимуть упродовж п’яти років і стосуватимуться блокування активів, обмеження торговельних операцій, блокування на виведення капіталів за межі України тощо. Крім того, усі фігуранти списку позбавляються державних нагород України та інших форм відзначення.
Нагадаємо, активно за діяльність філії РПЦ в Україні взялися у жовтні. СБУ в жовтні почала проводити обшуки у будівлях УПЦ (МП) у різних областях України, а президент Володимир Зеленський натякнув, що роботу УПЦ в Україні можуть заборонити.
Боротьба з «внутрішнім ворогом» в умовах воєнного часу багатьма сприймається як однакова за важливістю з перемогами на фронтах. Проте головний результат обшуків, проведених на території монастирів і єпархій УПЦ (МП), – зміна правил гри на державно-церковному полі. Докладніше читайте у статті Катерини Щоткіної у статті «Святих винось!».