UA / RU
Підтримати ZN.ua

Оплата пільг за послуги ЖКГ обтяжить місцеві бюджети на 7 млрд гривень - експерти

Не всі муніципалітети зможуть за рахунок своїх грошей профінансувати перекладені на них пільги.

Згідно державного бюджету на 2018 рік органи місцевого самоврядування змушені будуть за власний рахунок фінансувати пільгові категорії громадян, перелік яких визначений державою, та відволікати власні кошти, що могли б бути спрямовані на розвиток власної інфраструктури. Це додатково обтяжить місцеві бюджети на 7 млрд гривень.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України, та Сергій Надал, голова Бюджетного комітету Асоціації міст України. Автори зазначають, що це порушить принцип субсидіарності, може значно розбалансувати місцеві бюджети в наступному році, і в кінцевому результаті призвести до невиконання державою своїх соціальних зобов'язань щодо надання громадянам України соціальних пільг, компенсацій і гарантій, які встановлені законами України.

"Але найголовніше, не всі муніципалітети зможуть за рахунок своїх грошей профінансувати перекладені на них пільги", - вказують експерти.

Крім передачі оплати пільг за житлово-комунальні послуги пропонується здійснити погашення заборгованості з таких послуг, що утворилася за минулі роки за рахунок коштів місцевих бюджетів. Це призведе до значного погіршення стану виплати пільг за вказані послуги, зростання заборгованості за значного зниження рівня фінансової спроможності місцевих бюджетів.

За даними авторів, станом на 1 вересня 2017 року заборгованість складає 8 млрд грн, а з початком опалювального сезону вона збільшиться в декілька разів.

Детальніше про проблеми місцевих бюджетів читайте в статті Олександра Слобожана та Сергія Надала "Повний назад! Бюджет-2018 – черговий виклик для місцевого самоврядування" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".