UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опитування: Найбільше українці довіряють військовим, президенту та волонтерам, а найменше – судам і політичним партіям

Соціологи розповіли, як українці ставляться до державних та суспільних інститутів.

Серед державних та суспільних інститутів українці найбільше довіряють Збройним Силам України, про що свідчать результати опитування Центру Разумкова. Таких респондентів виявилося 93%.

Ще 86% українців найчастіше довіру висловлюють добровольчим загонам. По 83% респондентів найчастіше довіряють президенту та Національній гвардії. Довіру до волонтерських організацій висловлюють 82% опитаних, а до Держслужби з надзвичайних ситуацій – 80%.

Крім того, найбільше громадяни довіряють:

Частіше довіру, ніж недовіру громадяни висловлюють до:

Якщо говорити про недовіру, то більшість респондентів – 70% – висловлюють її судам чи судовій системі в цілому. Ще 69% громадян не довіряють політичним партіям, а 66% – держапарату (чиновникам).  Прокуратурі не довіряють 58% респондентів, комерційним банкам – 56%, Верховній Раді – 55%.

Частіше недовіру, ніж довіру українці висловлюють:

Читайте також: Менш ніж половина українців працюють на своїх довоєнних робочих місцях — опитування

Опитування проводив Центр Разумкова з 23 по 31 травня 2023 року в рамках проєкту Програми MATRA, що фінансується Посольством Королівства Нідерландів в Україні. Дослідження провели  методом face-to-face у всіх областях України, окрім окупованих територій, чи тих, де ведуться бойові дії. Соціологи використали стратифіковану багатоступеневу вибірку із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі. Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Всього опитали 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Читайте також: Російськомовні українці заперечують утиски через їхню мову – соцопитування

Нагадаємо, згідно з опитуванням, яке провів Центр Разумкова на замовлення ZN.UA у квітні-травні цього року, показало, що майже третина українців не довіряє жодному з глав церков. Загалом, згідно з результатами,  церква для українців втрачає статус «безумовного авторитету». Детальніше читайте у статті «Війна. Як змінилися відносини українців із Богом та церквою» Катерини Щоткіної.