UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опитування: До військових з інвалідністю українці відчувають вдячність і співчуття, а до цивільних — жалість

Ба більше, велика кількість громадян, ймовірно, не знають, що таке інклюзивність. Це поняття вони вживають лише в контексті навчання дітей в відповідних класах. 

Результати останнього опитування соціологічної групи "Рейтинг" вказують на те, що дві третини українців (64%) вважають, що наше суспільство позитивно ставиться до військових, які мають інвалідність. А от до цивільних з інвалідністю у державі скоріш нейтральне ставлення (48%). З результатами дослідження можна ознайомитися на сайті групи "Рейтинг". 

"Самі респонденти з інвалідністю переважним почуттями, які відчувають до них люди, називають жалість. Цю ж емоцію стосовно людей з інвалідністю відчуває 71% опитаних", - сказано в опитуванні. 

Коли ж українці зустрічають військового з інвалідністю, то відчувають  вдячність, а потім співчуття. 

"Люди військові, вони більш холодні, вони не потребують того, щоб ти там підходив, показував якусь жалість чи співчуття. Але єдине, що ти можеш зробити, і для мене це правильно, ти можеш підійти і сказати "дякую", - зазначає один з учасників фокус-групи. 

[pics_lr left="https://zn.ua/img/forall/u/14/8/Знімок екрана 2023-11-15 о 13.43.05.png" ltitle="" right="https://zn.ua/img/forall/u/14/8/Знімок екрана 2023-11-15 о 13.43.25.png" rtitle="undefined"]

Опитування показало й те, що респонденти в більшості випадків не знали, що означає слово інклюзивність. Адже його вони використовували не для позначення форми спільного життя звичайних людей і людей з інвалідністю, а в лише в контексті навчання дітей в інклюзивних класах. 
 
"Хоча 90% згодні з тим, що люди з інвалідністю можуть вести активне життя, як і люди без інвалідності, схоже, що відповіді давалися з урахуванням соціальної бажаності та намагання представити себе з найкращої сторони", - йдеться також у повідомленні. 

Читайте також: Підтвердження інвалідності: чи потрібно проходити МСЕК під час війни

Група "Рейтинг" проводила це опитування з 28 серпня по 1 вересня цього року методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера. Участь у ньому взяли 2000 респондентів. Це українці віком від 18 років з усіх областей, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент дослідження був відсутній український мобільний зв'язок. 

Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження - не більше 2,2%.