UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опитування: більшість ІТ-спеціалістів не знають, що таке Дія City 

У ході опитування, яке проводило видання MC.Today спільно з Міністерством цифрової трансформації, понад 80% респондентів припустились помилок у відповідях на запитання щодо особливостей  спецрежиму для ІТ – Дія City. Лише 16% опитаних відповіли правильно на всі питання.

Як пише заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков у своїй колонці для MC.Today, саме незнання особливостей спецрежиму викликає домисли та негатив. 

Опитування показало: деякі ІТ-спеціалісти вважають, що вступ до Дія City є обов'язковим. Але це неправда, пише Борняков. Будь-який примус виключений. Ці положення прописані в рамковому Законі про Дія City. 

Також частина ІТ-спеціалістів впевнена в тому, що резиденти Дія City не зможуть залучати до співпраці ФОП. Це теж не відповідає дійсності, заявляє Борняков. Резиденти Дія City, що залишаються на моделі сплати податку на прибуток, та у яких річний ліміт доходу становить до 40 млн грн, матимуть можливість працювати з ФОП без обмежень на весь час дії спецрежиму. 

Якщо ж компанія обере податок на виведений капітал замість податку на прибуток, для неї будуть діяти тільки певні обмеження на співпрацю з ФОП. Витрати компанії на ФОП не мають перевищувати 20% від загальних витрат. Суми, які опиняться поза лімітом, будуть оподатковуватись за ставкою 9%. Однак такі обмеження діятимуть лише з 2024 року. Тоді витрати не повинні будуть перевищувати 50%. А норма про 20% запрацює лише з 2025 року. 

ІТ-спеціалістам не варто побоюватись і підвищення податкових ставок. Податкове навантаження буде практично співмірним з ФОП. У Дія City будуть зафіксовані такі ставки: ПДФО – 5%, ЄСВ – 22% від мінімальної зарплатні і військовий збір - 1,5%. 

Деякі ІТ-фахівці непокояться через запровадження гіг-контрактів та договорів про неконкуренцію, адже думають, що їх підписання буде обов'язковим. Борняков заперечує: «Законом встановлено, що гіг-контракти та договори про неконкуренцію можуть укоадатися тільки за згодою обох сторін». 

Водночас, гіг-спеціалісти отримають соціальні гарантії, як-то оплачувану відпустку, декрет, тощо. А спеціаліст, який уклав з компанією-резидентом Дія City договір про неконкуренцію, отримає грошову компенсацію за утримання від вчинення конкурентних дій протягом терміну  співпраці з компанією, і також до 12 місяців після її припинення. Але такі договори будуть укладатись лише з певними фахівцями, які мають вузьку спеціалізацію. 

Нагадаємо, Дія City — екстериторіальний режим, який діятиме у будь-якому куточку країни. Він передбачає запровадження цілого комплексу інструментів для стимулювання розвитку ІТ в Україні. Держава гарантує незмінність умов спецрежиму протягом 25 років.  

Віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що Дія City забезпечить зростання ІТ-сектору на 40-50% щороку.