UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опитування: 78% українців вважають, що місцева влада повинна вирішувати проблеми людей з інвалідністю

Ще 41% вважає, що це справа рук центральної влади. 

Результати опитування соціологічної групи "Рейтинг" показали, що респонденти з інвалідністю часто зазначали, що головна їхня потреба - бути видимими, прийнятими та нормалізованими суспільством. У повідомленні групи сказано, що вони хочуть бути суб’єктами змін в цьому напрямку, а тому готові комунікувати свої проблеми, долучатися до покращення публічного простору, роблячи його доступним та справедливим. 

Ці люди, продовжують у "Рейтингу", прагнуть, щоб суспільство змінювало свою думку про них. Тож вони бачать в цьому процесі й частину власної відповідальності. 
 
"Головне питання, з огляду на вищезазначене: хто має займатись вирішенням питань людей з інвалідністю? Безпосередньо люди з інвалідністю частіше покладають відповідальність на вирішення власних питань на себе. Натомість більшість опитаних громадян вважають, що цим має займатися місцева або центральна влада (78% і 41%)", - повідомляє "Рейтинг". 

Читайте також: Люди з інвалідністю в Україні потребують фінансової, медичної та психологічної допомоги — опитування

Група "Рейтинг" проводила це опитування з 28 серпня по 1 вересня цього року методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера. Участь у ньому взяли 2000 респондентів. Це українці віком від 18 років з усіх областей, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент дослідження був відсутній український мобільний зв'язок. 

Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження - не більше 2,2%.