Переважна більшість респондентів критично оцінюють зусилля влади щодо проведення в Україні реформ, а достатніми їх вважають лише 19% українців, йдеться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології. При цьому минулого року взагалі 15% опитаних вважали достатніми зусилля влади з впровадження реформ.
Недостатніми такі зусилля вважає 71% респондентів. У 2021 році таких українців було 76%.
На додаток, 45% опитаних впевнені, що процес реформи частково висвітлюється в медіа. Лише 15% переконані, що впровадження змін висвітлюють достатньо. Поінформованість про окремі реформи/завдання, за даними соціологів, також є невисокою.
Що стосується запиту на реформи, то найвищий він на боротьбу з корупцією. Серед 10 реформ/завдань 90% респондентів до трьох найважливіших зараховують саме антикорупційну діяльність. Зокрема, з них 58% вважають це завданням №1 для України. Інші топреформи:
- завдання, пов’язані з війною – 77% зараховують до трьох найважливіших;
- реформа судової системи – 43%;
- реформа щодо забезпечення прав людини – 26%;
- реформа правоохоронних органів – 21%.
Дослідження провів КМІС на замовлення Консультативної місії ЄС в Україні з 4 по 20 вересня 2023 року методом особистих (face-to-face) інтерв’ю. Всього опитали 2005 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, які контролюються урядом України (крім Херсонської і Донецької областей). Опитування проводилося громадянами України від 18 років. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,5) не перевищувала 3,3%.