UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опіка над дитиною: як її отримати після розлучення

Роз'яснення дали юристи.

Попри війну, українці вступають у шлюб та приймають рішення про розлучення. Бувають випадки, коли після розлучення виникає необхідність оформити опіку над дитиною. Фахівці адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, як отримати опіку над дитиною після розлучення.

Кого призначають опікуном дитини після розлучення батьків

Юристи зазначили, що факт розірвання шлюбу батьками не припиняє їхнього обов’язку піклуватись про дітей, а отже обидва з подружжя мають право на участь у вихованні та розвитку дитини.

Читайте також: Допомога на дітей, над якими встановлено опіку: скільки та як можна отримати

У такому випадку можливо два варіанти:

Як суд визначає, з ким залишається дитина після розлучення

Експерти пояснили, що у випадку вибору другого варіанту, суд враховує якомога більше критеріїв, які допоможуть вирішити питання щодо залучення батьків у життя дитини, у тому числі з ким буде проживати дитина.

Читайте також: Стягнення аліментів: чи можуть їх виплачувати на дитину до 23 років

«Беруться до уваги як фактори, що характеризують матеріальні спроможності батьків: наявність відповідного житла, роботи, сталого доходу, так і моральні показники: попередні стосунки з дитиною, бажання виховувати дитину в добробуті та емоційний звʼязок із нею», – йдеться у повідомленні.

Юристи наголосили, що батькам не слід забувати й про роль органів опіки та піклування, які подають до суду письмовий висновок, в якому відображають результати ретельної перевірки умов проживання батьків та інших обставин, які мають значення у справі.

Також враховується й позиція самої дитини (якщо вона досягла віку, за якого може виразити свою думку).

Експерти зазначили, що для того, щоб з'ясувати справжню позицію дитини щодо певного питання, необхідно залучати дитячих психологів.

«Адже думка дитина може піддаватись впливу завдяки різним факторам – тривале проживання з одним з батьків за умови цілеспрямованого уникнення спілкування з іншим з батьків. Під час опитування дитини в суді, психолог здатен створити більш спокійну атмосферу, яка сприятиме отриманню достовірних відомостей», – резюмували юристи.

Раніше ми писали, чи можна стягнути аліменти з безробітної особи.