UA / RU
Підтримати ZN.ua

Операції ЗСУ в Херсонській області мали б кращий ефект, якби відбулися до підриву Каховської ГЕС — аналітики

Це обмежило б здатність росіян збалансовувати потреби у живій силі та техніці під час оборони на чотирьох напрямках. 

В Інституті вивчення війни США пояснили, що підрив росіянами Каховської ГЕС відтермінував переправу захисників через річку Дніпро на лівий берег Херсонської області, яка повинна була допомогти контрнаступальним діям Сил оборони на інших напрямках. В останньому звіті сказано, що операції ЗСУ, які почалися на цій ділянці у жовтні, відтягнули окупаційні сили з інших напрямків, але на початку літньої кампанії вони мали б ще кращий ефект. 

У ISW зауважили, що один з бійців ССО розповів днями в інтерв'ю західним ЗМІ, що форсування Дніпра планувалося ще на травень 2022-го. Та ліквідація ГЕС внесла свої корективи. Аналітики вважають, що російське командування не перекинуло б підрозділи 7-ї повітряно-десантної дивізії (ВДВ) з цього напрямку на запорізький та донецький, якби Сили оборони перетнули річку тоді, коли планували. 

"Значні українські наземні операції на лівобережній частині Херсонської області, скоординовані з українськими контрнаступальними операціями на півдні України та під Бахмутом, мали б чинити більший тиск на російські сили та, ймовірно, обмежили б здатність російських військових збалансувати потреби в живій силі та техніці для оборонних операцій на чотирьох напрямках", - додали у звіті.

Читайте також: В Україні добігає кінця будівництво водогону, розпочате після підриву Каховської ГЕС — ОП

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підтвердив, що контрнаступ ЗСУ не дав бажаних результатів, позаяк Україні не вистачило піхотних сил та озброєння. Та це не означає, що наша держава повинна опускати руки. Президент також наголосив, що зараз війна переходить в нову фазу, пов'язану з настанням зими. За його словами, слід чекати посилення повітряного терору росіян.

Як нам сконцентруватися, аби вистояти, а також які є можливі сценарії розвитку подій? Про це — у статті Євгена Шибалова "Епоха нормальних пацанів".