У Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні надали низку рекомендацій українській владі, а також Російської Федерації в рамках розслідування вбивств і насильницьких смертей 2 травня 2014 року в Одесі.
"Генеральній прокуратурі - забезпечити ефективне, невідкладне, ретельне і неупереджене розслідування вбивств і насильницьких смертей, вчинених під час насильства 2 травня 2014 року в Одесі, і розглянути можливість передачі керівної ролі у розслідуванні від Головного управління Національної поліції в Одеській області Головного слідчого управління Національної поліції", - йдеться в аналітичній записці Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні в частині рекомендацій уряду України, представленій у четвер в Одесі.
Також Національній поліції рекомендують ефективно, невідкладно, ретельно і неупереджено розслідувати всі трагічні смерті з залученням старших слідчих із відповідним досвідом у слідчу групу. При цьому забезпечити громадський порядок і безпеку всіх сторін, які беруть участь у судових розглядах.
Головам судів першої інстанції в ООН рекомендують надати пріоритетний статус судових проваджень, щоб забезпечити розгляд цих справ без необґрунтованих затримок.
Разом з тим, в ООН дали рекомендації Російській Федерації, зокрема, забезпечити, щоб запити про екстрадицію щодо всіх підозрюваних у кримінальних проваджень, які переховуються від слідства, розглядалися вчасно, а також розглянути можливість надання міжнародної правової допомоги у розслідуваннях.
Нагадаємо, 2 травня 2014 року в Одесі відбулися масові сутички прихильників єдності України і проросійських активістів. Тоді під час масових заворушень загинули 48 людей і постраждали більше 200. Більшість загинули в Будинку профспілок під час пожежі.
Правоохоронні органи відкрили близько десятка кримінальних проваджень за різними фактами, найбільш резонансна справа про події на Грецькій площі, де відбулися перші сутички між проросійськими і проукраїнськими активістами.