Лише за перші п’ять тижнів понад чотири мільйони біженців з України перетнули кордони з сусідніми країнами, багато інших були змушені стати внутрішніми переселенцями. Однак ця цифра зросла, і, за останніми даними, виїхати з країни довелося вже 5,5 млн громадян.
“Переміщення та потреби біженців продовжують зростати в геометричній прогресії», – зазначають на сайті Організації.
Статистика прибуття біженців з України в інші країни складається з різних джерел, переважно з даних, наданих органами влади і з офіційних пунктів пропуску. Незважаючи на те, що було зроблено всі зусилля, щоб забезпечити перевірку всієї статистичної інформації, цифри щодо деяких прибулих є приблизними. Можуть відбутися зміни в цифрах, у тому числі заднім числом, попереджають в інституції.
“Право вільно пересуватися в межах Шенгенської зони, [яким володіють громадяни України], означає, що в ЄС дуже мало контролю на кордоні. Таким чином, дані про прибуття в країни Шенгену (Угорщина, Польща, Словаччина), які межують з Україною – це лише дані про перетин кордону з цією країною, але за нашими оцінками, велика кількість людей переїхала в інші країни”, - йдеться в повідомленні.
Водночас, за даними ООН, з 18 по 23 лютого до РФ з Донецької та Луганської областей переїхали ще 105 тисяч осіб.
Декілька днів тому в Організації спрогнозували, що Україну можуть покинути понад 8 мільйонів людей.