Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що кількість випадків так званої "бусифікації" під час заходів з мобілізації в Україні поступово зменшується.
Про це він повідомив у коментарі для медіагрупи "Об’єктив" під час робочого візиту до Харкова.
За словами Лубінця, Офіс Уповноваженого реагує на всі звернення громадян щодо застосування сили чи інших порушень з боку працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
"У нас були випадки, коли я приймав рішення скеровувати подання, на підставі яких відкривалися кримінальні та дисциплінарні провадження. Це призвело до накладення дисциплінарних стягнень на працівників ТЦК", – зазначив омбудсмен.
Він додав, що цього року Офіс Уповноваженого отримав понад 4 тисячі звернень від громадян щодо можливих незаконних дій представників ТЦК. Водночас Лубінець підкреслив, що ситуація з випадками примусової мобілізації поліпшується, хоча окремі порушення все ще мають місце.
"Порівнюючи з минулим роком, ситуація в Україні трохи погіршилася, але не кардинально. Випадків фізичної "бусифікації" стає все менше. Десь вже зрозуміли, що такий підхід не працює. Однак поодинокі факти порушень прав громадян під час мобілізації залишаються", – підсумував Лубінець.
За словами омбудсмена, Офіс продовжує моніторинг ситуації та оперативно реагує на кожне звернення, щоб забезпечити дотримання прав громадян України в межах мобілізаційних заходів.
Нагадаємо, народний депутат від фракції "Голос" та секретар оборонного комітету Верховної Ради Роман Костенко заявив про потребу в мобілізації 500 тисяч громадян з огляду на ситуацію на фронті. На початку жовтня він говорив, що в Україні мобілізація "пішла на спад" порівняно з показниками кількох місяців після ухвалення закону про мобілізацію.