UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окупований Бердянськ: без газу, грошей та відпочиваючих

Російські окупанти зірвали туристичний сезон на популярному курорті.

У мирний час Бердянськ був одним із найпопулярніших курортних міст на березі Азовського моря. Понад двадцять кілометрів піщаних пляжів, розвинена інфраструктура та доступні ціни робили його ідеальним місцем для сімейного відпочинку. Цього року туристичний сезон на всіх окупованих курортах зірвано.

Читайте також: Без медуз та туристів: як виглядають пляжі окупованих курортів Запорізької області

Замість туристів вулицями Бердянська ходять озброєні люди та їздить маркована ворожа техніка. Про це розповіла місцева мешканка Світлана в ефірі «Сніданку з 1+1». За її словами, окупанти постійно перевіряють документи в українців, що залишилися, і нерідко проводять обшуки в будинках.

«Влаштували обшук у приватному будинку у знайомих за їх відсутності. Вибили двері та зайшли», - розповіла вона.
Сама Світлана з дому без потреби намагається не виходити, як і інші городяни. Якщо раніше, після п'ятої вечора життя в місті не вщухало, то тепер усі сидять вдома.

По всьому Бердянську розвішані російські прапори та пропагандистські білборди. Великі торгові мережі розграбовані та закриті, а на їхньому місці окупанти відкрили свої торгові точки. На полицях – залишки вкраденої української продукції, а також продукти з Росії та окупованого Криму. Ціни зросли, на окремі товари – одразу в кілька разів.

«Пачка прокладок з 7 штук коштує 135 грн, цукерки та печиво – близько 300 гривень за кілограм», – поділилася Світлана.

У всіх магазинах стоять подвійні цінники – у гривнях та рублях. Але українську валюту отримати складно. Щоб зняти гроші з української картки у банку, потрібно зайняти чергу та чекати кілька місяців. За словами Світлани, її чоловік записався у чергу в березні, і зміг отримати у банку гривні лише в червні.

У перші місяці окупації у Бердянську були проблеми зі зв'язком. Тепер він є, але працює з перебоями. Постійно чути постріли та вибухи. Окрім того, місцевих жителів лякає наближення холодів. На початку весни окупанти пошкодили магістральний газопровід і подачу газу все ще не відновлено, а отже й опалювальний сезон під загрозою.