UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окупаційні адміністрації на різних територіях України, захоплених РФ, не мають єдності – ISW

В Інституті вивчення війни розповіли, що свідчить про відсутність єдності між окупантами. 

Між окупаційними адміністраціями на різних окупованих територіях України немає єдності, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Зокрема, про це свідчить конфлікт, який виник щодо основних адміністративних функцій між колаборантами з незаконного угруповання «ДНР» та іншими окупаційними адміністраціями.

В ISW пояснили, що підтримуваний Росією «голова Асоціації вантажних перевізників та експедиторів Криму» Анатолій Цуркін 18 грудня оприлюднив публічне звернення до ватажка бойовиків «ДНР» Дениса Пушиліна із закликом врегулювати «незаконні, безпідставні дії, які здійснюються на території «ДНР» співробітниками різних військових, адміністративних, правоохоронних та бюрократичних органів». Крім того, Цуркін заявив, що представники незаконного формування «ДНР» в районі Нікольського і Мангуша без особливих причин затримують вантажівки, які прямують з окупованого півострова. Також у зверненні мова йшла про необґрунтоване вилучення у таких випадках особистих документів водіїв та вилучення самих автомобілів. 

«Скарги Цуркіна, ймовірно, частково виникли в результаті посилення тиску на російську владу для пошуку альтернативних логістичних шляхів з Росії до Криму через пошкодження Керченського мосту. Крім того, вони символізують зростаючі тертя між «ДНР» та іншими афілійованими з Росією угрупованнями, про що ISW повідомляв раніше. Відсутність адміністративної згуртованості в режимі Пушиліна, очевидно, погано сприймається іншими російськими та підтримуваними Росією органами влади, що загалом свідчить про те, що Пушилін не спілкується ефективно з іншими окупаційними органами, а отже, ускладнює логістику між «ДНР» та іншими окупованими територіями», – додали в ISW.

Читайте також: "П'ятнашки" — всьо: російський блогер "спалив" лігво окупантів, покровителем яких є Пушилін. Тепер лігва немає

Раніше повідомлялося, що всередині російського суспільства є серйозні суперечності щодо ведення Росією війни проти України. Зокрема, у британській розвідці зазначили, що міжфракційна напруженість, ймовірно, поширюється на верхівку військової ієрархії Росії.