UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окупанти запросили режим тиші і обстріляли українські позиції на Луганщині

Внаслідок ворожого обстрілу був поранений один український військовослужбовець.

Бойовики російсько-окупаційних формувань у суботу, 31 серпня, обстріляли позиції Об'єднаних сил на Луганщині, скориставшись режимом тиші, який самі ж і запросили. Українські бійці дали відсіч окупантам, в ході бойового зіткнення один військовослужбовець був поранений, повідомляє прес-центр штабу ООС.

Близько 13:30 бойовики запросили режим тиші в районі Зайцеов на Светлодарской дузі, нібито для того, щоб забрати тіла членів диверсійно-розвідувальної групи, ліквідованої напередодні бійцями полку "Азов" Національної гвардії України.

"Українська сторона, дотримуючись основ міжнародного гуманітарного права, низки міжнародно-правових угод про захист жертв війни, а також морально-етичних норм підтвердила запит... Проте, ворог переслідував іншу мету - скористатись затишшям, приспати пильність і нанести удар по нашим підрозділам", - йдеться в повідомленні.

Ігноруючи запитаний ними ж режим тиші, бойовики відкрили вогонь з гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

"Наші військовослужбовці вже давно звикли не вірити російським найманцям, тому були готові до такого розвитку подій", - запевнили в штабі.

У ходне бойового зіткнення був поранений один український боєць. Медики оцінюють стан його здоров'я як середньої тяжкості.

Як повідомлялося, 17 липня учасники ТКГ у Мінську погодили початок "хлібного перемир'я" з півночі 21 липня, а також обговорили підготовку до обміну утримуваними особами.

У перший же день перемир'я бойовики обстріляли позиції ЗСУ з БМП, і двоє українських військовослужбовців загинули, підірвавшись на вибуховому пристрої. 6 серпня в результаті обстрілу Павлополя загинули четверо українських морських піхотинців. 11 серпня на фугасі підірвався снайпер Національної гвардії. 14 серпня український військовий загинув внаслідок обстрілу хутора Вільного на Луганщині. 30 серпня під час виконання бойового завдання загинув ще один військовослужбовець.

Перед цим у ТКГ 19 червня і 2 липня не змогли узгодити чергове "хлібне перемир'я". Також росіяни зірвали оголошення "великоднього перемир'я".

Однак 26 червня українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася.

Докладніше про перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна в Донбасі: як примусити Путіна до миру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".