Російсько-терористичні війська упродовж минулої доби, 17 серпня, вісім разів обстріляли позиції українських військових в Донбасі, заборонене Мінськими домовленостями озброєння не застосовували.
Більшість ворожих обстрілів зафіксовано у районі відповідальності ОТУ "Схід", де бойовики обстріляли українські укріплення сім разів. По захисниках Водяного (двічі) і Пищевика гатили з гранатометів різних систем, у першому випадку застосовували ще й стрілецьку зброю.
З автоматичних гранатометів і стрілецької зброї терористи двічі відкривали вогонь по позиціях Об'єднаних сил у районі Павлополя, з ручних протитанкових гранатометів і стрілецької зброї – Лебединського (двічі).
У районі відповідальності ОТУ "Північ" бойовики обстріляли оборонців Південного з підствольних гранатометів і стрілецької зброї.
Від початку поточної доби бандформування двічі відкривали вогонь по позиціях ЗСУ. Неподалік Пищевика гатили зі стрілецької зброї, Водяного – з ручних протитанкових гранатометів.
6 серпня неподалік Павлополя окупанти вдарили по військовослужбовцях, які займались інженерним облаштуванням позицій Об'єднаних сил, з ручного протитанкового гранатомету. Унаслідок ворожого обстрілу загинули четверо українських морпіхів 36-ї окремої бригади ВМС Збройних сил України.
Секретар РНБО Олександр Данилюк наголосив на тому, що це грубе порушення "літнього перемир'я" не залишиться без уваги. Своє обурення діями окупантів висловив спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер, а в Євросоюзі нагадали, що українська армія не зазнавала таких великих втрат за добу від жовтня 2018 року.
Вранці 7 серпня президент Володимир Зеленський повів термінову нараду з очільниками силових відомств і представниками ЗСУ. Зеленський також вдруге поговорив телефоном з президентом Росії Володимиром Путіним. За словами гаранта, він закликав президента країни-агресора вплинути на бойовиків.
Також Зеленський закликав президента Франції Еммануеля Макрона, федеральну канцлерку Німеччини Ангелу Меркель і Путіна якнайшвидше провести переговори у "нормандському форматі" у зв'язку із загибеллю чотирьох українських військових.
З опівночі 21 липня в Донбасі почало діяти чергове "літнє перемир'я", погоджене Тристоронньою контактною групою (ТКГ) на засіданні 17 липня. У квітні російська сторона в ТКГ двічі відмовлялася погоджувати ініційоване Україною "великоднє перемир'я", запровадження "хлібного" зривалося двічі.
Воно стало вже 20-м від початку війни в Донбасі й на другу добу було порушено бойовиками. Усі перемир'я, які передували йому, також порушувалися терористами упродовж перших днів з моменту оголошення.