Бойовики російсько-окупаційних формувань посилили обстріли позицій Збройних сил України у зоні проведення операції Об'єднаних сил, активно застосовуючи міномети, бойові машини піхоти, протитанкові ракетні комплекси і зенітні установки. З початку доби противник вісім разів порушив режим припинення вогню. Бійці ЗСУ відповіли на ворожі обстріли вогнем зі штатного озброєння. Бойових втрат серед українських військовослужбовців немає, втрати противника уточнюються.
Всього окупанти випустили по українських позиціях 43 мінометні міни: 34 калібру 120 міліметрів і дев'ять калібру 82 міліметри. Більшість збройних провокацій було зафіксовано в зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід".
По українських опорних пунктах у районі Новоселівки Другої на Донеччині противник двічі бив зі 120-мм мінометів. Позиції ЗСУ в районі Авдіївки бойовики також обстрілювали зі 120-мм мінометів і станкових протитанкових гранатометів. По Кам'янці найманці били з ПТРК, зенітних установок ЗУ-23-2 і станкових протитанкових гранатометів. Піски окупанти обстрілювали з гранатометів і стрілецької зброї. У районі Миколаївки були зафіксовані провокації із застосуванням СПГ і великокаліберних кулеметів.
У зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ" під вогнем ворожих 120-мм мінометів опинилися українські укріплення поблизу Попасної на Луганщині. Крім того, бойовики обстрілювали їх з гранатометів і великокаліберних кулеметів. По Новозванівці найманці били з 82-мм мінометів, БМП і гранатометів.
"На обстріли з боку збройних формувань Російської Федерації наші підрозділи дали адекватну відповідь", - відзначили в штабі.
Як повідомлялося, 18 і 24 квітня російська сторона в Тристоронній контактній групі двічі відмовилася погоджувати ініційоване Україною чергове "великоднє перемир'я" в зоні бойових дій у Донбасі.
"Великоднє перемир'я" було попередньо погоджено ТКГ, а федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон під час недавніх переговорів з президентом України Петром Порошенко підтримали цю ініціативу.
7 березня представники Тристоронньої контактної групи в Мінську погодили чергове "весняне перемир'я" з півночі 8 березня – 19-те перемир'я з початку війни в Донбасі. Як і попередні перемир'я, воно у перший же день було порушене бойовиками російсько-окупаційних формувань.
Докладніше про перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна в Донбасі: як примусити Путіна до миру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".