Бойовики російсько-окупаційних формувань посилили обстріли позицій Збройних сил України в зоні проведення операції Об'єднаних сил. З початку доби противник 15 разів порушив режим припинення вогню, активно застосовуючи важкы міномети і ствольну артилерію. Бійці ЗСУ відповідали на ворожі обстріли вогнем зі штатного озброєння. Бойових втрат серед українських військовослужбовців немає, втрати противника уточнюються, повідомляє прес-центр штабу ООС.
У зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" було зафіксовано 12, а в зоні відповідальності ОТУ "Північ" - три збройних провокації.
Позиції ЗСУ поблизу Новолуганського на Луганщині ворог обстрілював з гаубиць калібру 152 міліметри, 120-мм і 82-мм мінометів. Околиці Південного окупанти також накрили вогнем з мінометів калібру 120 і 82 міліметри й обстріляли з гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. У районі Новгородського були зафіксовані провокації із застосуванням гранатометів, великокаліберного кулемета і стрілецької зброї.
По українських укріпленнях на підступах до Мар'їнки на Донеччині противник п'ять разів відкривав вогонь зі 120-мм і 82-мм мінометів, гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. Околиці Авдіївки бойовики накрили вогнем зі 120-мм мінометів. По Водяному окупанти били з ручного протитанкового гранатомета і стрілецької зброї, по Красногорівці – зі станкового протитанкового гранатомета, а по Павлополю – ще й з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. В районі Богданівки були зафіксовані провокації із застосуванням стрілецької зброї.
"Втрат серед українських військовослужбовців немає. На обстріли з боку збройних формувань Російської Федерації наші підрозділи дали адекватну відповідь, втрати противника уточнюються", - відзначили в штабі.
Як повідомлялося, учасники ТКГ у Мінську 19 червня не змогли узгодити чергове "хлібне перемир'я".
18 і 24 квітня російська сторона в Тристоронній контактній групі двічі відмовилася погоджувати ініційоване Україною чергове "великоднє перемир'я" в зоні бойових дій у Донбасі.
7 березня представники Тристоронньої контактної групи в Мінську погодили чергове "весняне перемир'я" з півночі 8 березня – 19-те перемир'я з початку війни в Донбасі. Як і попередні перемир'я, воно у перший же день було порушене бойовиками російсько-окупаційних формувань.
Докладніше про перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна в Донбасі: як примусити Путіна до миру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".