В окупованому Росією Криму російські силовики заарештували громадянську журналістку Ірину Данілович, повідомили в Центрі прав людини ZMINA з посиланням на джерела. Журналістку затримали 29 квітня, коли вона їхала з Коктебелю в Феодосію з роботи.
Російські силовики не залишили копію ухвали. Однак, як зазначили рідні Данілович, у документі було вказано про «зв’язки з іноземною державою та про арешт на 10 діб».
Вказано, що Ірина Данілович працювала медсестрою та вела сторінку у соцмережах. Крім того, журналістка вела кілька блогерських колонок на різних сайтах, у яких йшлося про права медпрацівників і проблемам охорони здоров’я на території окупованого Криму.
У Центрі прав людини нагадали, що на території півострова окупанти ув’язнили 13 журналістів:
- Османа Аріфмеметова;
- Марлена (Сулеймана) Асанова;
- Асана Ахтемова;
- Ремзі Бекірова;
- Тимура Ібрагімова;
- Сервера Мустафаєва;
- Сейрана Салієва;
- Амета Сулейманова;
- Руслана Сулейманова;
- Рустема Шейхалієва;
- Олексія Бессарабова;
- Владислава Єсипенка;
- Нарімана Джеляля, який також є першим заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу, а в минулому журналіст.
Нагадаємо, Державний комітет України з питань телебачення та радіомовлення зафіксував 243 злочини російських агресорів проти українських журналістів та медіа. Найбільше злочинів Росія скоїла в Києві та області. Це вбивства, поранення, зникнення, викрадення, обстріли журналістів та телевеж, погрози, кіберзлочини.
Загалом за час війни семеро журналістів вбито під час виконання професійних обов`язків, 15 зникли безвісти, 14 загинули як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів не під час виконання ними професійних обов`язків, 9 було поранено внаслідок обстрілів російських окупантів, 8 журналістів захоплено та викрадено.