Бойовики на тимчасово непідконтрольних Україні територіях доукомплектовують передові позиції живою силою та технікою, а також готуються до війни "малих груп", повідомляє координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.
Так, на ділянках у районі Донецька, між Спартаком і Яковлівкою, окупанти ущільнюють бойові порядки, а північніше Щегловського цвинтаря перекинули до переднього краю близько десяти автомашин з живою силою, спорядженням та амуніцією. За добу – чотири бойових броньованих машини (ББМ) і дві вантажівки зі спареною зенітною установкою ЗУ-23-2 на причепі.
У районі Донецька, на території загальноосвітньої школи в Спартаку (вул. Центральна), бойовики обладнали склад з боєприпасами. Щодня на територію складу в'їжджає і виїжджає звідти близько п'яти-шести одиниць військового вантажного автотранспорту. Вантажівки перевозяться переважно ящики з боєприпасами до стрілецького озброєння і мінометні боєприпаси калібру 82 і 120 мм.
Тим часом командування так званого "1-го АК ДНР" посилено готується до війни "малих груп", яка розгорнеться з появою "зеленки" - скупчення зелених насаджень, чагарників і лісопосадок. У 2015 і 2016 роках така тактика ведення військових дій була більш поширена у підрозділах "2-го АК ЛНР", зокрема, на ділянках фронту вздовж річки Сіверський Донець. На даний час в цілій низці підрозділів другого ешелону "1-го АК ДНР" створюються спеціальні рейдово-вогневі групи загальною чисельністю 10-15 осіб, дві-три одиниці транспорту і з власними вогневими засобами у вигляді станкових гранатометів і мінометів калібру 82 мм, іноді ЗУ-23-2. Групам поставлено завдання діяти на передньому краї рейдовим способом з нейтральної смуги, постійно обстрілювати передові позиції і нейтральну смугу сил АТО.
Командування так званого "2-го АК ЛНР" також доукомплектовує передові підрозділи в районі Брянки та Ірміно. Окупанти через Михайлівку на північ, у бік Кадіївки (колишнього Стаханова), перекидають військову техніку та боєприпаси. Так, за добу – сім вантажівок з предметами матеріально-технічного постачання, два МТ-ЛБ і БМП-2. При цьому вся бойова бронетехніка має явні сліди ремонту і відновлення.
Нагадаємо, ситуація в зоні АТО серйозно загострилася 29 січня, коли бойовики почали масовані обстріли Авдіївки та її околиць, а підрозділи ЗСУ на позиціях біля населеного пункту відбили кілька спроб штурму. Обстріл Авдіївки з великокаліберної артилерії і РСЗВ призвели до серйозних руйнувань і жертв.
Детальніше про ескалацію ситуації під Авдіївкою читайте в статті Юрія Бутусова "Що сталося в Авдіївці?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".