Бойовики російсько-окупаційних формувань в неділю, 4 квітня, жодного разу не відкривали вогонь по українських позиціях в районі проведення операції Об'єднаних сил. Однак спостерігачі ОБСЄ зафіксували перекидання великої кількості техніки до лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях.
«СММ ОБСЄ вкотре зафіксувала переміщення великої кількості озброєння російсько-окупаційних військ у безпосередній близькості до лінії розмежуванн», - повідомили в пресцентрі штабу ООС.
Маневри на окупованій території супроводжуються нарощуванням інтенсивності російської пропаганди на регіональному та міжнародному рівнях. Усе це в комплексі призводить до «посилення суспільної напруги в регіоні з одночасним поширенням масиву фейковий інформації про ескалацію ситуації з боку Збройних сил України», констатували в штабі.
Українське командування повідомило про ситуацію спостерігачам СММ ОБСЄ через Спільний центр з контролю і координації.
«Такі дії збройних формувань Російської Федерації продовжують дестабілізувати обстановку уздовж всієї лінії розмежування... Українські військовослужбовці й надалі контролюють ситуацію в районі проведення операції Об'єднаних сил», - відзначили в штабі.
З 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» «ДНР» щодо отримання дозволу на ведення «превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ».
За час перемир'я в зоні ООС загинули 30 українських військових, понад 60 бійців було поранено.
11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.
Пропозицію Кравчука відновити перемир'я в зоні ООС з 1 квітня росіяни відкинули.