UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окупанти п'ять разів порушили режим тиші, поранено українського військового

Противник вкотре порушив Мінські домовленості.

Упродовж минулої доби, 16 грудня, підтримувані Росією збройні формування "ЛДНР" п'ять разів порушили режим тиші. Противник обстрілював із заборонених Мінськими домовленостями мінометів, гранатометів, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї, повідомляють у штабі у вівторок.

Зазначається, що один обстріл позицій ОС зафіксовано у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "ПІВНІЧ": неподалік Кримського.

"В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "СХІД" російські окупаційні війська здійснили чотири обстріли: поблизу Верхньоторецького – з гранатометів різних систем та іншої стрілецької зброї; поряд Шахти Бутівка – з підствольних гранатометів, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї; в районі населеного пункту Павлопіль – з мінометів калібру 82 мм; неподалік Широкиного – з 82 мм мінометів було випущено 10 мін", - йдеться у повідомленні.
Внаслідок ворожих обстрілів один український захисник отримав поранення.

"З початку цієї доби російські окупаційні війська один раз обстрілювали наші позиції. Неподалік Новолуганського ворог вів вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї", - додають військові.

Зазначається, що втрат серед українських військовослужбовців немає.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ і продовження розмінування.

Ще 17 липня учасники ТКГ у Мінську погодили початок "хлібного перемир'я" з півночі 21 липня, а також обговорили підготовку до обміну утримуваними особами. За час перемир'я в зоні ООС загинув 41 український військовослужбовець.

26 червня, ще до узгодження "перемир'я",українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася. Тим не менш, 1 жовтня Володимир Зеленський повідомив про погодження так званої "формули Штайнмаєра" й анонсував виведення українських військ із Золотого і Петрівського на Донеччині.

З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада відбулося розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.

Детальніше про виведення підрозділів Об'єднаних сил з займаних позицій і прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведеннням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".