UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окупанти Криму влаштували судилище над кримськими татарами напередодні голосування в ООН – МЗС

В українському дипвідомстві засудили такі дії російських окупантів, назвавши їх "безмежно цинічними".

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували масштабне судилище, ініційоване окупаційною "владою" Криму стосовно кримськотатарських активістів.

Так, в українському дипвідомстві наголосили на тому, що такі дії РФ спрямовані на знищення корінних мешканців півострова та приурочені до голосування ООН за резолюції щодо прав людини в Криму.

"Сьогодні в Криму 70 "судзасідань" над кримськими татарами. Мета окупанта - зламати, придушити, знищити корінний народ. Цинізм РФ не знає меж. Категорично засуджуємо судилища в окупованому Криму. Цілеспрямовані дії РФ напередодні голосування в ООН резолюції щодо прав людини в Криму",- написала на своїй сторінці у Twitter речниця МЗС України Мар'яна Беца.

Як повідомлялося раніше, сьогодні підконтрольні окупаційній "владі" півострова "суди" розглянуть політичні справи проти 72 кримськотатарських активістів.

Судові засідання у справах учасників пікетів відбудуться у Сімферополі, Білогірську, Алушті, Судаку, Джанкої, а також у Червоногвардійському, Кіровському ті Радянському районах.

Нагадаємо, раніше Комітет із соціальних і гуманітарних питань і питань культури (Третій комітет) Генеральної асамблеї ООН підтримав резолюцію з прав людини в анексованому Росією Криму.

"За" проект резолюції "Положення про права людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь" проголосувала 71 країна, "проти" - 25, утрималися від голосування 77 країн. Не підтримали проект резолюції, серед інших, Росія, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Китай, КНДР, Сербія, Узбекистан.

Проект засуджує порушення й обмеження прав людини в анексованому Криму стосовно кримських татар, українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російської окупаційної "влади".

У резолюції міститься вимога до Росії виконати рішення Міжнародного суду ООН та забезпечити освітній процес українською та кримськотатарською мовами. А також заклик негайно скасувати заборону Меджлісу кримськотатарського народу як "екстремістської організації".