UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окупанти Криму відпрацьовують на півострові практику закритих судових засідань – адвокат

"Судді" позбавляються свідків власної сваволі.

Окупаційна "влада" анексованого Росією Криму відпрацьовує на півострові практику проведення закритих судових засідань у сфабрикованих справах проти проукраїнських активістів, журналістів і кримських татар, повідомляє адвокат Еміль Курбедінов.

"Вперше ми зіткнулися з таким методом боротьби в севастопольській "справі Хізб ут-Тахрір". Тоді одним із головних завдань силовиків було не допустити слухачів на судові засідання, щоб не було свідків їхньої сваволі. Зараз відбувається те саме, особливо у Верховному "суді" Криму. Навіть російські колеги кажуть, що ця практика відпрацьовується в Криму", - підкреслив він на щомісячній зустрічі учасників об'єднання "Кримська солідарність".

Правозахисник закликає кримчан приходити під будівлі "судів", навіть якщо заздалегідь відомо про те, що "судове засідання" відбуватиметься у закритому режимі.

"Мета звинувачення – щоб люди не чули, що говорять політв'язні в залі суду, і щоб політв'язні не бачили, як їх підтримують. І в цій ситуації важливо не залишати спроб і приходити під "суди". Навіть якщо вас не пустять до зали засідання, це стане приводом для юристів і адвокатів оскаржити таку вказівку", – цитують Курбедінова "Крим.Реалії".

Нагадаємо, у травні 2016 року окупаційна "влада" Криму провела обшуки і затримання в будинках кримських татар Бахчисарая. Підставою для обшуків став пошук членів забороненої організації "Хізб ут-Тахрір".

Кримінальну справу стосовно трьох жителів Бахчисараю було порушено 11 травня по частині 2 статті 205.5 КК РФ ("участь у діяльності терористичної організації"). Стосовно ще одного громадянина - по частині 1 статті 205.5 КК РФ ("організація терористичної діяльності").

Суд над кримчанами розпочався 1 червня, їх звинуватили в тероризмі й участі в ісламського угрупуванні "Хізб ут-Тахрір".

Політично мотивовану "справу Хізб ут-Тахрір" неодноразово засуджували міжнародні правозахисні організації, представницькі органи кримських татар і Міністерство закордонних справ України. Однак Росія продовжує переслідувати її фігурантів за нібито "тероризм і екстремізм".