Підконтрольне російським окупантам "Управління міністерства юстиції РФ" в анексованому Криму відмовилося визнавати та реєструвати представництво Української православної церкви Київського патріархату (увійшла до складу ПЦУ – ред.), повідомляє громадська організація "КримЅОЅ".
Заяву релігійної організації "Українська православна парафія святих рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги" подавав архієпископ Кримської єпархії Климент.
"За результатами розгляду документів 12 квітня 2019 управлінням за підстав, передбачених частиною 1 статті 12 Федерального закону від 26 вересня 1997 року № 125-ФЗ "Про свободу совісті і про релігійні об'єднання", прийнято рішення про відмову у державній реєстрації організації при її створенні", - йдеться у відповіді окупаційного управління.
При цьому конкретні підстави для відмови в реєстрації у ній не зазначаються. Стаття, на яку посилаються окупанти, називає серед таких підстав "невідповідність цілей організації Конституції РФ", "неправомочність засновника", або ж "невизнання створюваної організації релігійною".
Раніше архієпископ Православної церкви України Євстратій Зоря на зустрічі з представниками ОБСЄ повідомляв про те, що російські оккупантыКрыма організували систематичне переслідування духовенства та віруючих ПЦУ на аннексированном півострові і в ОРДЛО.
Окупанти намагаються відібрати кафедральний храм святих Володимира і Ольги у Сімферополі, а український православний храм у Євпаторії ліквідувати як "незаконний".
Тиску зазнає й голова Кримської єпархії ПЦУ архієпископ Климент. 3 березня його упродовж дев'яти годин тримали у відділку за надуманими звинуваченнями у нібито крадіжці релігійних предметів з храму і лайці в громадському місці. У ПЦУ дії окупантів пов'язали з бажанням помститися священику за його правозахисну діяльність та підтримку українських політв'язнів.