Російські війська продовжили просування з південного сходу від Ізюма і досягли незначних територіальних здобутків на північ від Слов’янська, який вчора накрили артилерією. Швидше за все, вони прагнуть використати свій контроль над районом навколо Святогірська, щоб просунутися на південь до Слов’янська, але навряд чи захоплять поселення станом на 10 червня через опір українців у цьому районі. Про ситуацію на фронті йдеться в свіжому зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW).
Зусиллям Москви рухатися до Слов’янська, ймовірно, заважає річка Сіверський Донець, яку її солдатам доведеться перетнути на північ (навколо Святогірська-Тетянівки) та на схід від Слов’янська (навколо Райгородка), щоб проштовхнутися до міста.
Окупаційні сили поступово просувалися на схід від Бахмута
Загарбники досягли незначних успіхів на північ від Слов’янська, але, ймовірно, зіткнуться з труднощами під час штурму самого міста через тактичні проблеми, пов’язані з переправою через річку Сіверський Донець. Окупаційні сили поступово просувалися на схід від Бахмута і продовжуватимуть зусилля щодо перерізання українських комунікацій на північний схід від цього міста на Донеччині.
9 червня під прикриттям потужного артилерійського вогню росіяни продовжували атакувати українські позиції у Сєвєродонецьку. Українські та російські джерела підтвердили, що РФ наразі контролює усі житлові сектори міста і що тривають бої за промислову зону «Азот», де перебувають українські війська.
Нижче наведені мапи бойових дій від ISW по регіонах станом на 9 червня.
Спроби взяти під контроль Тошківку, щоб уникнути переправи через Сіверський Донець
Кремлівські сили продовжували безуспішні спроби взяти під контроль Тошківку, щоб рухатися на північ у бік Лисичанська та уникнути переправи через річку Сіверський Донець для подальшого наступу. По Сєвєродонецьку та його околицях завдано важких повітряних і артилерійських ударів для підтримки наземних операцій у місті.
Раніше в Генштабі зазначали, що росіяни зосереджуються на підготовці для наступу в напрямку Слов’янська.
А в угрупованні Об’єднаних сил конкретизували, що вздовж всієї смуги оборони на Донбасі росіяни застосовують бойову авіацію, РСЗВ, міномети, і все це паралельно з ракетно-бомбовими ударами по житлових кварталах.