Бойовики російсько-окупаційних військ не дозволили фахівцям обстежити зруйнований міст у Станиці Луганській на Луганщині, щоб створити проект його відновлення, повідомив голова Станично-Луганської РДА Юрій Золкін.
"Прибули проектанти, фахівці, які повинні були оцінити ситуацію по зруйнованому мосту для того, щоб виготовити відповідний проект. Щойно проектанти спустилися до провалля, вони були попереджені, що це буде сприйняте як акт агресії, і людина у військовій формі, яка перебувала на протилежному боці, заборонила далі просуватися", - розповів він
Таким чином окупанти знехтували домовленостями Тристоронньої контактної групи щодо відновлення мосту через лінію розмежування. На думку очільника Станично-Луганської РДА, це свідчить про те, що "російська сторона, окупанти показали, що вони не мають бажання створювати відповідні умови для ремонту мосту".
Він також наголосив на тому, що на місці опинилася знімальна група, не уточнивши, про який конкретно засіб масової інформації йдеться, пише "Радіо Свобода".
"Всі ми добре пам'ятаємо 2014 рік, коли після кожного обстрілу нібито випадково з'являлася група російського телебачення, "Звезда" чи ще якесь телебачення. От зараз людина у військовій формі каже: "ми не були попереджені про роботи, які повинні бути проведені", але ми бачимо групу телебачення, яка одразу вийшла з-за оборонної споруди і почала знімати на відео наших фахівців, які намагалися провести обстеження", – додав чиновник.
Зараз жителі Станиці Луганської та прилеглих населених пунктів змушені добиратися до КПВВ по зруйнованому мосту – усі спроби його ремонту неодноразово зривалися регулярними обстрілами бойовиків. Будівництвом нового мосту займатимуться не військові, а цивільні особи.
Нагадаємо, 8 липня президент Володимир Зеленський повідомив, що будівництво мосту через лінію розмежування поблизу Станиці Луганської розпочнеться найближчим часом. На думку президента, будівництву мосту не завадить навіть саботаж з боку бойовиків російсько-окупаційних військ, тим паче, що минулого місяця тут відбулося розведення сил і засобів від лінії розмежування. "Є ідеї, як це швидко зробити протягом місяця", - казав він.
17 липня на засіданні у Мінську учасники Тристоронньої контактної групи домовилися про якнайшвидший початок демонтажу фортифікаційних бетонних споруд у районі Станиці Луганської.
Саме наявність цих споруд та небажання окупантів відходити від мосту зважають його ремонту, вважають у МінТОТ. Водночас представники НЗФ у Мінську запевняли, що прибрати споруди можна упродовж 8-10 днів.
"Лінія розмежування повинна проходити посередині мосту. Але у 2019 році, прикриваючись людьми, які переходили міст, бойовики вийшли фактично на наш берег і там побудували укріплення. Навіть штурмувати ці укріплення було неможливо, тому що це єдиний перехід у Луганській області. Це створювало великі труднощі, зокрема з ремонтом мосту... Тема ремонту мосту обговорюється вже багато років. Але для того, щоб міст почати ремонтувати, потрібно, щоб протилежна окупаційна сторона відвела війська та демонтувала укріплення", – пояснив заступник міністра з питань ТОТ Юрій Гримчак.