Порушуючи норми міжнародного гуманітарного права Росію на території анексованого Кримського півострова готує дітей до служби в армії РФ, повідомила прокуратура АР Крим. Мілітаризація навчання відбувається на основі наказу, виданого окупаційною владою Криму.
"Підготовка дітей відбувається з основ військової служби в освітніх установах і навчальних закладах. Дітей та молодь вчать основам військових наук, користуванню вогнепальною зброєю, що безпосередньо чинить тиск на свідомість дітей та молоді. Таким чином окупаційна влада готує поповнення числа службовців збройних сил РФ, - повідомили в прокуратурі.
За словами прокурора Гюндуза Мамедова, військове навчання дітей – це порушення міжнародного гуманітарного права.
"Держава-окупант не має права ні мілітаризувати навчання дітей, ні призивати юнаків до лав збройних сил. Російська Федерація робить і перше, і друге – тому прокуратура автономії розслідує мілітаризацію навчання дітей на окупованому півострові, як порушення законів та звичаїв війни"- зазначив Мамедов.
Вказано, що мілітаризація навчання на анексованому півострові відбувається на основі наказу "Про створення Державної бюджетної установи Республіки Крим "Регіональний центр з підготовки до військової служби та військо-патріотичному вихованню", який представники окупаційної влади видали 3 квітня 2015 року.
"Метою діяльності центру є організація і методичне забезпечення отримання громадянами початкових знань в області оборони, підготовки по основах військової служби в освітніх установах і навчальних пунктах, військово-патріотичне виховання, що є порушенням заборони, передбаченої, ст. 51 Женевської Конвенції №4 "Про захист цивільного населення під час війни" від 12 серпня 1949 року", - додали в прокуратурі.
Прокуратура Криму зареєструвала провадження за заявою ГО "Кримська правозахисна група" за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни). Зараз вирішують питання визначення підслідності.
Як повідомлялося, за роки окупації 59 кримчан були засуджені за відмову служити в російській армії. Зокрема, в 2019 році було порушено 20 нових кримінальних справ за ст. 328 КК РФ за ухилення від військової служби в Збройних силах РФ. У 17 з них винесено вирок, ще 3 - на розгляді.
Тільки в липні винесено 5 вироків за цією статтею. Всього таких справ стосовно кримчан, за даними КПГ, відкрито мінімум 69. Після окупації в армію РФ призвали близько 18 900 жителів Криму, включаючи Севастополь. В рамках дев'ятої призовної кампанії планували закликати 3400 осіб (Крим - 2800, Севастополь - 600).
Детяльніше про проблему читайте в матеріалі Миколи Мирного "Чи законно Росія призиває до армії кримчан?" "Дзеркало тижня. Україна".