UA / RU
Підтримати ZN.ua

Оформлення документів: що зміниться для ВПО у червні

Також зміни торкнулися питання реєстрації переселенців.

Через військове вторгнення Росії, частина українських територій була захоплена. Українці, які виїхали в більш безпечні регіони, стикаються з бюрократичними труднощами через те, що мають реєстрацію на ТОТ.

Читайте також: Рух ЧЕСНО назвав три міста, де найбільше зареєстровано ВПО

На початку червня набрав чинності Закон №3054-IX від 11.04.2023 , яким запроваджуються зміни щодо окремих питань оформлення деяких особистих документів, а також внесення відомостей про зареєстроване або задеклароване місце проживання на тимчасово окупованій РФ території України та на територіях, на яких ведуться бойові дії.

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, чого вони торкнуться.

Що зміниться для переселенців у червні

Особи, які мають зареєстроване або задеклароване місце проживання на ТОТ, а також на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії можуть за місцем звернення особи у Державній міграційній службі оформити або обміняти документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України або документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус. А також вклеїти фотокартку в паспорт громадянина України.

Відомості про зареєстроване або задеклароване місце проживання на ТОТ, а також на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії до Єдиного державного демографічного реєстру  будуть вноситися на підставі:

Особа, місце проживання якої зареєстроване або задеклароване у житлі, що знаходиться на тимчасово окупованій РФ території України, а також на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, може задекларувати або зареєструвати місце свого проживання без зняття з реєстрації місця свого попереднього проживання.

Тобто, на таку особу не поширюється загальне правило, що особа може мати лише одне зареєстроване/задеклароване місце проживання.

Такі зміни діють лише на період:

На період тимчасової окупації РФ території України, або віднесення територіальних громад до територій, на яких ведуться (велися) бойові дії зареєстрованим або задекларованим місцем проживання дитини вважається зареєстроване або задеклароване місце проживання її батьків або інших законних представників чи одного з них, з яким проживає дитина.

“Прописка” дитини на територіях, які є тимчасово окупованими РФ чи на яких ведуться (велися) бойові дії, здійснюється за заявою батьків/інших законних представників на підставі:

Батьки або інші законні представники дитини у своїй письмові заяві самостійно визначають дату “прописки” дитини на таких територіях.

Однак, ця дата не може передувати:

У разі, якщо батьки або інших законних представників дитини зареєстровані за різними адресами, подається письмова заява того, з яким проживає дитина.

Серед внутрішньо переміщених осіб є багато дітей, які виїхали з небезпечних регіонів разом з батьками. Нагадаємо, які пільги можуть отримати діти зі статусом ВПО.