Офіс генерального прокурора у понеділок, 27 квітня, проведе брифінг, на якому буде оголошено про завершення розслідування щодо ключових фігурантів справи Гандзюк. А фактично – про злиття справи, повідомляє спільнота "Хто замовив Катю Гандзюк".
"Сьогодні о 16:00 відбудеться брифінг представників Офісу Генерального прокурора України. Нам стало відомо, що на ньому збираються оголосити про завершення розслідування по Мангеру і Левіну", - йдеться у повідомленні.
Активісти пояснили, чому це дуже погано:
1. До кінця розслідування ще три місяці. Поки що незавершені ані слідчі дії, ані негласні слідчі дії, ані навіть ті слідчі дії, які були ініційовані потерпілими і клопотання по яким були задоволені.
2. На передачі справи до суду "як є", без збору додаткових доказів, вже дуже довго наполягають адвокати одного із підозрюваних замовників вбивства – голови Херсонської облради Владислава Мангера. Таким чином вони розраховують отримати виправдовувальний вирок.
3. Генеральна прокуратура підтримала вимоги адвокатів Мангера.
4. Підозрюваний організатор злочину Олексій Левін так і не дав свідчень і заявив про відмову співпраці зі слідством. "Це цілком логічно, адже Мангер уже передав його рідним частину обіцяних грошей за мовчання", - наголошують активісти.
5. Підозрюваний співорганізатор злочину Ігор Павловський також відмовився від дачі свідчень.
"Очевидно, що Мангер домовився з ГПУ на найвищому рівні, щоб отримати гарантії недоторканності саме зараз. Інакше важко пояснити, навіщо слідству нехтувати 3-ма місяцями, які залишились для збору доказів, і обривати слідчі дії", - додається у повідомленні.
Єдиним логічним поясненням цих події у спільноті вважають підтвердження інформації про те, що підозрюваний замовник вбивства Гандзюк збирав гроші.
"У нас єдине пояснення: інформація, що Мангер збирав гроші, підтверджується. Зібрав. Заніс. Домовився", - резюмується у заяві.
Нагадаємо, 16 березня підозрюваного організатора вбивства Катерини Гандзюк, кримінального авторитета Олексія Левіна літаком доправили до Києва, український суд відправив його під арешт на два тижні. Екстрадицію підозрюваного дозволив суд болгарського міста Бургас після того, як 24 січня Левіна затримали в цій країні. Затримання та екстрадиція Левіна стали значною мірою досягненням команди прокурорів під керівництвом Віктора Трепака.
А 30 березня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала заяву Віктора Трепака про відставку з посади заступника генпрокурора. Сам Трепак у коментарі ZN.UA, пояснив, що подав у відставку за власним бажанням ще 27 березня. Таке рішення заступник генпрокурора ухвалив після того, як Венедіктова змінила функціональні обов'язки заступників і відсторонила Трепака від усіх справ, які розслідує СБУ, зокрема, про напади на громадських активістів – Катерину Гандзюк, Сергія Стерненка та інших.
Замовниками злочину батько вбитої активістки Віктор Гандзюк називав голову Херсонської облради Владислава Мангера, ексголову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його колишнього заступника Євгена Рищука. З них трьох підозрюваним у справі проходить лише Мангер.
Втім, реальні терміни отримали тільки виконавці злочину: Віктор Горбунов, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський і Микита Грабчук, а також їхній ватажок Сергій Торбін ("Опер"). Завдяки угоді зі слідством і перекваліфікації справи, вони отримали лише від 3 до 6,5 років позбавлення волі.
Підозрюваний співорганізатор злочину Ігор Павловський нещодавно став підозрюваним ще й у створенні ОЗУ. Суд повторно відправив його під варту.
Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти).
Докладніше читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Справа Гандзюк. Слово надається прокурору" для ZN.UA.