UA / RU
Підтримати ZN.ua

Офіс Генпрокурора: Судитимуть "беркутівців", які здійснили перші постріли по мітингувальниках на Майдані у 2014 році

"Ці злочини передували подальшим масовим умисним вбивствам та пораненням учасників акцій протесту, вчиненим міліціонерами спецпідрозділів Київського "Беркуту".

У Офісі Генерального прокурора заявили, що скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього командира роти спецпідрозділу "Беркут" УМВС України в місті Севастополі та двох міліціонерів цього підрозділу у справі щодо масових вбивств активістів 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській в м. Києві. Про це повідомили у пресслужбі відомства.

"Їм інкриміновано перевищення влади, на виконання явно злочинного наказу, що супроводжувалося насильством, незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, умисні вбивства трьох осіб та замахи на вбивства ще трьох осіб", – йдеться у заяві.

Слідство також встановило, що командир роти спецпідрозділу "Беркут" та його підлеглі 20 лютого 2014 року близько 9:00 ранку перебували на вулиці Інститутській в Києві в районі пішохідного мосту.

"Діючи погоджено з правоохоронцями з інших підрозділів, зокрема спецроти Київського "Беркуту", вони незаконно застосували до учасників акцій протесту вогнепальну зброю – помпові рушниці Форт-500, споряджені патронами зі свинцевою картеччю. Внаслідок цього загинуло троє мітингувальників, а ще троє отримали вогнепальні поранення різного ступеню тяжкості", – додали слідчі.

Читайте також: Генерал Вітюк знімав розстріли на Майдані з боку "Беркуту" — Слідство.Інфо

Ці злочини, наголошують у відомстві, передували подальшим масовим умисним вбивствам та пораненням учасників акцій протесту, вчиненим міліціонерами спецпідрозділів Київського "Беркуту" – так званою "чорною ротою" та внутрішніх військ МВС України із застосуванням нарізної табельної автоматичної та снайперської вогнепальної зброї.

"Після цих подій обвинувачені повернулися до міста Севастополя, де згодом перейшли на бік російської федерації та сприяли анексії півострова", – підкреслили в Офісі Генпрокурора.

Нагадаємо, що загалом 20 лютого 2014 року в центральній частині міста Києва було вбито 48 протестувальників, ще понад 90 отримали вогнепальні поранення.