UA / RU
Підтримати ZN.ua

Офіс генпрокурора змінив структуру військової прокуратури об'єднаних сил

У прокуратурі з'явився новий відділ процесуального керівництва.

Офіс генпрокурора змінив структуру військової прокуратури об'єднаних сил і створив відділ процесуального керівництва розслідування небойових смертей військовослужбовців, повідомила пресслужба відомства. Відповідні заходи очільник Офісу генпрокурора Руслан Рябошапка погодив напередодні.

"Генеральний прокурор Руслан Рябошапка 8 січня 2020 року погодив організаційні зміни в структурі та штатному розписі військової прокуратури об'єднаних сил щодо утворення відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо розслідування причин смертей військовослужбовців не у бойовій обстановці", - повідомили у пресслужбі.

Відділ здійснюватиме нагляд за розслідуванням справ щодо смерті військовослужбовців на території проведення операції Об'єднаних сил у Донбасі.

"Крім того, Офіс Генерального прокурора перед Міністерством внутрішніх справ України ініціював утворення при ГУ Нацполіції в Донецькій області окремого слідчого підрозділу для розслідування зазначених кримінальних проваджень", - додали у відомстві.

В Офісі генпрокурора запевнили, що такі організаційні заходи забезпечать оперативну координацію дій органів досудового розслідування.

Нагадаємо, 2 січня в Україні розпочав роботу Офіс генерального прокурора, який замінив Генеральну прокуратуру. Штат Офісу – 1,5 тисячі осіб замість 2,5 тисяч, які працювали в ГПУ.

Закон про реформу прокуратури передбачає створення нової структури органів прокуратури, атестацію прокурорів, ліквідацію військових прокуратур і надання генпрокурору права створювати спеціалізовані прокуратури на правах структурних підрозділів Офісу генпрокурора, обласних та окружних прокуратур. Генпрокурор може призначити двох перших і необмежену кількість заступників.

Про пріоритети новоствореного Офісу генерального прокурора читайте в матеріалі Руслана Рябошапки, Віталія Каська, Віктора Чумака, Віктора Тропака і Гюндуза Мамедова "Відновити довіру до прокуратури: місія здійсненна".