Одного з фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" Айдера Саледінова, якого утримують в СІЗО Ростова-на-Дону, перевели у спецблок слідчого ізолятора, повідомила "Кримська солідарність" на сторінці в Facebook. Причини посилення утримання невідомі.
"За інформацією Лілі Гемеджі стало відомо про те, що Айдера Саледінова, фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" помістили в спецблок. Причини посилення режиму утримання невідомі", - йдеться в повідомленні.
За словами Гемеджі, переведення ув'язнених у спецблок дозволяє сформувати негативну характеристику на всіх тих, хто проходить по статті 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації і участь у діяльності такої організації – ред.).
Нагадаємо, Російські силовики провели обшуки в будинках Абдуллаєвих, Саледінова, Ісмаїлова, і Джемаденова восени 2016 року. Усіх п'ятьох затримали, звинувативши у причетності до організації "Хізб ут-Тахрір". Її члени виступають за об'єднання всіх мусульманських країн в єдиний ісламський халіфат, але заперечують насильницькі способи досягнення цієї мети. У Росії "Хізб ут-Тахрір" визнана "терористичною організацією".
Зазначимо, 11 жовтня 2017 року російські силовики провели в Бахчисараї низку обшуків і затримали 15 кримських татар. Шістьох з них окупанти підозрюють у зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір" (заборонена в РФ). Це Марлен Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекір'яєв, Мемет Бєлялов і Ернес Аметов.
У травні 2016 року окупаційна "влада" Криму також провела обшуки і затримання в будинках кримських татар Бахчисарая. Підставою для обшуків став пошук членів забороненої організації "Хізб ут-Тахрір".
Кримінальну справу стосовно трьох жителів Бахчисараю було порушено 11 травня по частині 2 статті 205.5 КК РФ ("участь у діяльності терористичної організації"). Стосовно ще одного громадянина - по частині 1 статті 205.5 КК РФ ("організація терористичної діяльності"). Суд над кримчанами розпочався 1 червня, їх звинуватили в тероризмі й участі в ісламського угрупуванні "Хізб ут-Тахрір".
Політично мотивовану "справу Хізб ут-Тахрір" неодноразово засуджували міжнародні правозахисні організації, представницькі органи кримських татар і Міністерство закордонних справ України. Однак Росія продовжує переслідувати її фігурантів за нібито "тероризм і екстремізм".