UA / RU
Підтримати ZN.ua

Очільниця “Госпітальєрів” Зінкевич поділилась рекомендаціями на випадок ядерної чи хіматаки

Кожна людина, що володіє навиками домедичної допомоги, за наявності турнікета/аптечки/мед.рюкзака обов‘язково має взяти його з собою, де б не перебувала протягом дня.

Сьогодні в МВС вже озвучили рекомендації щодо правил безпеки на 24 серпня. Своїми порадами поділилася також очільниця добровольчого медбатальойону “Госпітальєри” Яна Зінкевич.  Вони стосуються людей, які живуть поблизу атомних об’єктів, а також жителів всіх інших територій на випадок хімічної атаки.

“Кожна людина, що володіє навиками домедичної допомоги, за наявності турнікета/аптечки/мед.рюкзака обов‘язково має (24 серпня – ред.) взяти його з собою, де б не перебувала протягом дня. Ризик обстрілів є великим, і тому кожен з нас має долучитись до того, щоб мати змогу рятувати життя”, - зазначила Зінкевич.

Ризик вибуху на АЕС

Ветеранка констатує, що нині в Україні майже неможливо знайти таблетки йоду. Вона розповідає, як зі звичайного аптечного йоду (рідина) виготовити розчин для йодопрофілактики.

“Таблетка шипучого вітаміну С, на склянку води, опісля розчинення 40 капель звичайного аптечного йоду. Додати одну дрібку звичайної соди. Ретально перемішати. Випити разово при підтвердженій інформації стосовно вибуху на атомній електростанції”.

Хімічна атака

Аналізуючи воєнні дії кремлівських військ в інших країнах, зокрема в Сирії, можна припустити, що РФ може застосувати хімічну зброю. Зокрема нервово-паралітичної дії: зарин, табун, зоман.

“Потенційно летальні навіть при низьких дозах. При потраплянні через шкіру смерть через 20-30 хвилин. При потраплянні через легені – за декілька хвилин.

Прояви - звуження зіниці, слиновиділення, потовиділення, м'язове посмикування, судоми”, - зазначає парамедик і уточнює, як допомогти людям, які потрапили під такого роду атаку:

“Допомога: 1. Специфічний антидот - Атропін. Навантажувальна доза 2мг (одна ампула - один мг, при стандартному дозуванні). Максимальна навантажувальна доза - 6 мг в\м, в\в, в\к. Повторювати кожні 10-15 хвилин до припинення симптоматики. Підтримувальна доза 1-6 мг на добу. Максимальна загальна доза - 30 мг за добу(при вазі в 70 кг)”.

Також можна застосувати пралідоксим, діазепам… Більш детально про медикаментозне лікування хімічного ураження, симптомами якого можуть бути почервоніння, пухирі на тілі, сльозотеча, пошкодження рогівки, порушення дихання – у пості вище.

Також свої рекомендації як діяти в разі хімічної атаки раніше дало Міністерство охорони здоров’я. Тут же радили що робити у разі радіаційної аварії.