UA / RU
Підтримати ZN.ua

Очільнику «медіа-холдингу ДНР» повідомили про підозру – СБУ

Пропагандист має відповісти за сімома статтями Кримінального кодексу України.

Служба безпеки України повідомила про підозру очільнику «медіа-холдингу ДНР» Роману Беседіну. Про це повідомляє телеграм-канал відомства.

СБУ каже, що Беседін вважає себе одним із ключових рупорів Кремля у тимчасово окупованому Донецьку і публічно закликає до фізичного знищення всього українського народу.

Читайте також: Квартири російського пропагандиста Артємія Лєбєдєва передали у ФДМУ

Встановлено, що Беседін ще у 2018 році добровільно очолив ворожий «медіа-холдинг», який зареєстрований в Росії та об’єднує всі друковані видання захопленої частини Донеччини.

За наявними даними, зрадник входить до найближчого оточення терориста Пушиліна, який особисто сприяв його призначенню керівником прокремлівського органу пропаганди.

Після початку повномасштабного вторгнення країни-агресора фігурант одним з перших розгорнув широку агіткампанію на підтримку «приєднання» окупованого Донбасу до складу РФ.

Для цього доручав підлеглим пропагандистам активно висвітлювати російську «паспортизацію» місцевих жителів та робити фейкові публікації про псевдореферендум 2022 року. Крім того, Беседін використовував підконтрольні видання для поширення закликів до участі у незаконних виборах РФ у вересні цього року. На цих же ресурсах він агітував за маріонеткових «кандидатів» Кремля.

Читайте також: У Вірменії затримали прокремлівських блогера та журналіста

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Беседіну про підозру за сімома статтями Кримінального кодексу України, зокрема тими, де йдеться про державну зраду та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

У СБУ кажуть, що оскільки зрадник перебуває на тимчасово окупованій частині України, тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти нашої держави. Розслідування велося за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Раніше повідомлялося, що у тимчасово окупованому Мелітополі створюються так звані "медіашколи" для виховання нових пропагандистів і насадження проросійських наративів.