UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОБСЄ знайшла в ОРДО нові зенітно-ракетні комплекси і РСЗВ "Град"

Крім того, обліт безпілотника виявив зосередження танків і буксируваної артилерії.

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) зафіксували на території ОРДО розміщення семи зенітних ракетних комплексів типу 9К35 "Стріла-10", що є порушенням Мінських угод, йдеться у звіті місії в період з 19:30 5 лютого по 19:30 6 лютого, опублікованому сьогодні на сайті ОБСЄ.

"5 лютого у непідконтрольних уряду (України) районах безпілотний літальний міні-апарат СММ зафіксував 7 зенітних ракетних комплексів (9К35 "Стріла-10"), які стояли на північній околиці Макіївки (12 км на північний схід від Донецька), що є порушенням певних координат для відводу", - йдеться у звіті.

Крім того, спостерігачі зафіксували 4 реактивні системи залпового вогню (РСЗВ - ред.) БМ-21 "Град" поблизу населеного пункту Новоамвросіївське (56 км на схід від Донецька). Також, йдеться у звіті, за межами визначених місць для зберігання відведеного озброєння в непідконтрольних уряду районах спостерігачі бачили "10 танків (Т-72) недалеко від Тернового (57 км на схід від Луганська), 2 танки (Т-64 і Т-72) поблизу Сирного, 2 танки (Т-64) біля Успенки (23 км на південний захід від Луганська) і 3 танки (Т-64) поблизу Круглика (31 км південно-західніше Луганська)", загалом 17 танків.

У той же час місія відзначила наявність озброєння, яке вона не змогла верифікувати як відведене, оскільки умови його зберігання не відповідають критеріям, передбаченим у повідомленні 16 жовтня 2015 року щодо ефективного моніторингу і верифікації відведення важкого озброєння, яке СММ адресувала підписантам Комплексу заходів по виконанню Мінських угод. "У непідконтрольних уряду районах спостерігачі бачили 6 буксируючихся гаубиць (2А65 "Мста-Б", 152 мм) і там відзначили відсутність 1 буксируваної гаубиці (2А65) і 2 самохідних гаубиць (2С1"Гвоздика", 122 мм)", - йдеться у звіті.

Як повідомлялося, 23 січня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала на сході України нарощування сил і засобів, а також підготовку сторін до продовження та активізації конфлікту.

Раніше перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг заявив про те, що термін дії місії в Донбасі закінчується в березні 2018-го, і для продовження роботи комісії потрібне рішення всіх сторін.

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ працює у зоні бойових дій в Донбасі з 2014 року. За даними місії в результаті конфлікту в Донбасі з початку 2017 року з числа мирного населення загинуло 85 осіб і 384 були поранені. Крім того, за весь минулий рік спостерігачі зафіксували близько 400 тисяч випадків порушення режиму припинення вогню. Самі спостерігачі ОБСЄ під час виконання своїх обов'язків неодноразово зазнавали провокаційних обстрілів з боку бойовиків.