UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОБСЄ закликала сторони конфлікту терміново приступити до гуманітарного розмінування Донбасу

На засіданні ТКГ в Мінську обговорили загибель дітей, які підірвалися на російських протипіхотних мінах в окупованій Горлівці.

ОБСЄ закликає сторони конфлікту в українському Донбасі негайно приступити до гуманітарного розмінування, щоб захистити цивільне населення від мін та інших вибухонебезпечних предметів.

"Ми наполегливо закликаємо сторони приступити до невідкладного та повного гуманітарного розмінування населених пунктів та пунктів пропуску", - йдеться в спільній заяві спецпредставника ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартіна Сайдіка і голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Ертурула Апакана, поширеному за підсумками засідання ТКГ у Мінську у вівторок, 2 жовтня.

Приводом для заяви стала загибель дітей, які підірвалися на російській протипіхотній міні в окупованій Горлівці Донецької області.

"Останніми днями троє підлітків загинули і двоє отримали поранення в населених пунктах Горлівка та Старомихайлівка на Сході України. На жаль дуже багато подібних випадків мають місце через тривале збройне протистояння", - зазначили в ОБСЄ.

Укладачі заяви вказали на необхідність невідкладного розмінування всіх ділянок, забруднених мінами і саморобними вибуховими пристроями, що становлять загрозу для мирних мешканців, особливо для дітей.

Апакан і Сайдік нагадали, що згідно з Мінським домовленостей сторони конфлікту зобов'язалися провести гуманітарне розмінування в Донецькій і Луганській областях.

Як повідомлялося, 30 вересня в окупованій Горлівці Донецької області на протипіхотній міні підірвалися четверо дітей. Троє з них загинули, ще одна дитина отримала важкі поранення.

Всього з початку війни в Донбасі на мінах смерть підірвалися більше 480 осіб, у тому числі – 92 в 2018 році.

Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін. Через бойові дії схід України перетворюється на найбільш замінований регіон у світі.

Детальніше про проблеми розмінування Донбасу читайте у матеріалі Алли Котляр ""Разом – проти мін"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".