Берлін запропонував місії ОБСЄ в Україні направити в її розпорядження два безпілотника і солдатів бундесверу. Але організація відмовляється від такої допомоги, підкреслюючи, що її місія носить суто цивільний характер.
"Ми раді будь-якій пропозиції допомоги від країн-членів нашої організації. Проте участь військовослужбовців суперечить мандату місії в Україні", - відповів кореспонденту DW представник ОБСЄ.
Нагадаємо, уряд Німеччини спільно з урядом Франції запропонувало ОБСЄ відправити в Україну два безпілотних розвідувальних апарату бундесверу. Але ОБСЄ поки відмовляється прийняти цю допомогу. Головна причина - Берлін наполягає на тому, щоб безпілотниками управляли (і заодно охороняли їх) військові, тоді як до складу нинішньої місії ОБСЄ в Україні входять суто цивільні спостерігачі.
За словами генерального секретаря організації, можливі лише два варіанти: або "демілітаризувати" використання дронів, або розширити повноваження місії ОБСЄ, включивши в неї військових. Але в другому випадку потрібна згода Росії як члена організації, а воно представляється малоймовірним.
Тим не менш, уряд ФРН залишило свою пропозицію в силі і раніше чекає відповіді від ОБСЄ. Берлін і Париж підкреслюють, що безпілотники дозволять вести спостереження за російсько-українським кордоном і, тим самим, підтримувати режим довгострокового припинення вогню на сході України.
Контроль за російсько-українським кордоном не є пріоритетним, запевняє ОБСЄ. Вона підкреслює, що зараз її місія в Україні потребує додаткових безпілотниках, а в додатковому фінансуванні та збільшенні кількості спостерігачів.
Крім того, раніше в ОБСЄ заявили, що при збільшенні кількості спостерігачів у спецмиссии для моніторингу в Донбасі потрібно збільшити кількість бронемашин.