UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОБСЄ передала Україні новітнє обладнання для розмінування Донбасу

Вартість першої партії сучасної техніки для розмінування становить 40 тисяч євро.

ОБСЄ передала першу частину сучасного обладнання для розмінування піротехнічним підрозділам ДСНС України в рамках проекту "Допомога уряду України в очищенні території на Сході України від залишків війни".

В рамках даного проекту ОБСЄ передала Україні першу частину сучасного оснащення: системи глобального позиціонування, комп'ютери, LCD монітори, засоби захисту (бронежилети, кевларові шоломи), засоби зв'язку (портативні радіостанції, автомобільні радіостанції), медичні аптечки. Загальна вартість переданого обладнання - близько 40 тисяч євро.

"Використання обладнання, яке буде передано в рамках цього проекту, дозволить нам, перш за все, забезпечити ефективну діяльність розграбованих терористами наших піротехнічних підрозділів, які дислокуються на території Луганської і Донецької областей", - сказав голова ДСНС України Микола Чечоткін.

За його словами, використання українськими піротехніками сучасного обладнання дозволить скоротити час виконання робіт з пошуку, виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів, більш точно визначати координати виявлення таких предметів при складанні карт небезпечних районів, істотно підвищить безпеку піротехніків при виконанні завдань.

Загальна вартість проекту "Допомога уряду України в очищенні території на Сході України від залишків війни" становить 1 млн євро, він розрахований до кінця цього року. Донором проекту є Німеччина.

Читайте також: У Донбасі розміновують 12 зон до кінця березня – Хуг

Нагадаємо, 2 березня в Мінську члени Тристоронньої контактної групи підписали документ протехнічних аспектах завершення розмінування на 12-ти узгоджених ділянках уздовж лінії зіткнення. Сторони конфлікту зобов'язалися до 31 березня позначити райони та скласти карти розмінування.

5 лютого в Україні завершила роботу Технічна місія ООН з розмінування, яка прибула до країни на запрошення українського уряду.

Команда Місії підтвердила, що міни-пастки і снаряди, що не розірвалися справляють істотний вплив на ситуацію в зоні АТО і піддають небезпеки цивільне населення.

6 січня представник України в гуманітарній підгрупі Контактної групи, народний депутат України Ірина Геращенко заявила, що розмінування територій в Донбасі планується почати навесні 2016 року, коли будуть дозволяти погодні умови.