UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОБСЄ направила в Слов'янськ переговірників для звільнення захоплених спостерігачів

Переговорники, як очікується, сьогодні прибудуть в Слов'янськ. Про кількісний склад переговорної групи поки не повідомляється.

Група парламентерів ОБСЄ попрямувала в Слов'янськ Донецької області для того, щоб спробувати домогтися звільнення затриманих раніше в цьому місті спостерігачів організації. Про це повідомили в ОБСЄ.

За словами представника організації Тетяни Баевой, переговорники, як очікується, сьогодні, 27 квітня, прибудуть у Слов'янськ. Про кількісний склад яка направила на Україну переговорної групи поки не повідомляється.

Раніше СБУ повідомила, що захоплені в Слов'янську представники ОБСЄ міститися в нелюдських умовах, серед затриманих є людина, яка потребує невідкладної медичної допомоги.

"На сьогоднішній день офіційні представники ОБСЄ містяться в нелюдських умовах в підвальному приміщенні штабу терористів. Серед затриманих є людина, яка невідкладно потребує медичної допомоги. Штаб Антитерористичної операції на місці готовий її надати. Терористи відмовляються і не дають можливості допомогти заручникам", - йдеться в повідомленні.

ТАКОЖ: Терористи у Слов'янську не мають наміру відпускати спостерігачів ОБСЄ

В СБУ вважають, що, розуміючи неминучість покарання, терористи планують використовувати заручників "живим щитом, фактично тероризуючи все міжнародне співтовариство, всі країни-члени ОБСЄ".

За інформацією прес-служби Міністерства оборони, у період з 21 по 28 квітня, згідно з рішенням ОБСЄ, в Україні працює багатонаціональна інспекційна група за Віденським документом 2011 про заходи зміцнення довіри та безпеки. До складу групи з восьми чоловік увійшли чотири представники ФРН і по одному зі Швеції, Польщі, Данії та Чехії.

"У відповідності з вимогами Віденського документа-2011 інспекційну групу супроводжують представники Управління верифікації Генерального штабу Збройних сил України в кількості п'яти осіб", - зазначено в повідомленні.

За інформацією Управління верифікації Генштабу ЗСУ, метою візиту багатонаціональної інспекційної групи є спостереження за ситуацією в східних і південних регіонах України та пошук шляхів залучення міжнародного співтовариства до її мирного врегулювання. !zn