UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОБСЄ готова фінансувати виконання плану роззброєння в Україні

Говорячи про налагодження загальнонаціонального діалогу в Україні, Буркхальтер підкреслив, що ОБСЄ пропонує на першому етапі до проведення виборів його почати, організувати серію "круглих столів".

ОБСЄ готова сформувати фонд, за рахунок якого будуть фінансуватися заходи плану по роззброєнню, який повинен бути прийнятий в Україні.

"Що стосується роззброєння з метою деескалації насильства, то ми пропонуємо підтримку з боку ОБСЄ для національного плану роззброєння, який повинен бути прийнятий в Україні, і готові сформувати відповідний фонд, з якого заходи щодо виконання цього плану будуть фінансуватися", - сказав президент Швейцарської Конфедерації, діючий голова ОБСЄ Дідьє Буркхальтер на прес-конференції з президентом РФ Володимиром Путіним у середу, 7 травня.

Говорячи про налагодження загальнонаціонального діалогу в Україні, Буркхальтер підкреслив, що ОБСЄ пропонує на першому етапі до проведення виборів його почати, організувати серію "круглих столів".

"Організувати інші форми діалогу між відповідальними особами, політичними діячами і представниками політичних сил центру і регіонів, з тим щоб на наступному етапі перейти до загальнонаціонального діалогу", - сказав голова ОБСЄ.

Він додав, що в центрі подібного діалогу повинні стояти такі питання, як децентралізація, а також питання безпеки.

"Що стосується виборів з боку ОБСЄ - це завдання Бюро з демократичних інститутів і прав людини організації, яка направляє для спостереження за виборної кампанії до 1000 спостерігачів", - додав Буркхальтер.

Говорячи про необхідність припинення насильства в Україні, Буркхальтер додав: "Дуже важливо, щоб на найвищому рівні і на інших рівнях особи, наділені політичною відповідальністю, заявили про неприйняття цього насильства та про необхідність його припинити, про те, що повинні бути припинені всі збройні дії, залякування і провокації.

За його словами, ОБСЄ пропонує "дорожню карту" щодо врегулювання кризи в Україні, яку можна звести до чотирьох пунктів - це припинення вогню, деескалації напруженості, налагодження діалогу та вибори".

Документи, за його словами, в найближчі години будуть запропоновані учасникам чотиристоронньої Женевської зустрічі - РФ, США, ЄС та Україні.

Читайте також:

Нуланд вважає, що Росія повторює на сході України кримський сценарій

У НАТО впевнені, що Росія не буде вводити війська в Україні

Росія посилює свою угруповання в Криму: перекинутий цілий авіаполк новітніх винищувачів

Українська армія приведена в повну боєготовність у зв'язку з загрозою нападу Росії